"Бригади не вилазять з машини", — лікар "швидкої" про ситуацію на Запоріжжі

"Бригади не вилазять з машини", — лікар "швидкої" про ситуацію на Запоріжжі

"Бригади не вилазять з машини", — лікар "швидкої" про ситуацію на Запоріжжі
Unsplash

Останні два тижні медики швидкої медичної допомоги на Запоріжжі працюють в екстреному режимі. Про це в інтерв’ю Суспільному розповів голова вільної профспілки запорізької швидкої медичної допомоги Анатолій Сидоренко.

За словами Анатолія Сидоренка, останнім часом бригади в області здійснюють близько 1600 виїздів на виклики за добу. Для порівняння, ще до пандемії їх було в середньому 850 на добу. При цьому кількість викликів, що надходять до диспетчерської служби сягає 2700.

За добу 2500-2700 викликів на 6 диспетчерів. Як працює "екстренка" на Запоріжжі
Анатолій Сидоренко.

"У нас є критичні виклики, екстрені, є непрофільні. Критичні це коли людина втратила свідомість, немає тиску. Непрофільні це коли підвищився тиск, температура. На ці виклики швидка не може протягом дня приїжджати тому що є сімейний лікар, є поліклініка, ми не повинні згідно із новим законом, виїжджати на ці виклики. А на критичні та екстерні ми зобов’язані виїжджати. До екстрених відносяться ДТП, болі в області серця типу інфаркту, інсульту", — пояснив голова профспілки.

Він також додав, що через велику кількість викликів "швидка" не завжди встигає до пацієнтів які найбільше потребують допомоги. І звертає увагу, що не варто телефонувати 103 за найменшої нагоди.

"Люди телефонують, обманюють, кажуть задихаємось, втратив свідомість. Коли приїжджає бригада – виміряйте сатурація, глюкозу в крові, поміряйте тиск. Це просто мій крик душі. Наші бригади не вилазять з машини. В такому режимі ми працюємо уже 2 тижні", – каже Анатолій Сидоренко.

Щоб отримати якісну допомогу лікар радить пацієнтам налагодити зв'язок зі своїми сімейними лікарями. І за консультацією звертатися в першу чергу до них.

"У нас є консультативний лікар, але тільки один на все місто чи навіть область. Тобто ви телефонуєте 103, вам дають телефон чергового лікаря, він чергує цілодобово. Але повірте, один лікар не може прийняти 2 тисячі викликів, на кожен виклик іде близько 3 хв. Тобто люди є але, з таким навантаженням не справляються", – пояснює він.

Анатолій Сидоренко також додає, що під час викликів до пацієнтів, що мають COVID-19, необхідно одразу попереджати про діагноз. Інакше медики, прибувши на виклик, починають надавати допомогу без спеціальних засобів захисту і наражають себе на небезпеку.

Читайте також: COVID-19 на Запоріжжі: понад тисяча випадків за добу, померли 42 людини

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок