З 96 хворих - 90 потребують кисневої підтримки. У Білозерці на Херсонщині не вистачає кисню

З 96 хворих - 90 потребують кисневої підтримки. У Білозерці на Херсонщині не вистачає кисню

З 96 хворих - 90 потребують кисневої підтримки. У Білозерці на Херсонщині не вистачає кисню
Фото: Аліна Олефір/Суспільне Херсон

Білозерська центральна районна лікарня – заклад другої хвилі з прийому коронавірусних хворих. Зараз тут на лікуванні 96 пацієнтів з підтвердженим діагнозом COVID-19 та з підозрою. Майже усі хворі потребують кисневої терапії, та тільки кисню у закладі не вистачає. Про ситуацію у лікарні кореспондентам Суспільного розказав головний лікар Дмитро Доманський.

Під коронавірусних хворих у лікарні перепрофілювали педіатричне, неврологічне та хірургічне відділення, говорить головний лікар Білозерської лікарні Дмитро Доманський. У закладі облаштували 123 ліжка, 80% з них з киснем – з кисневими точками та концентраторами

"На сьогодні у лікарні перебувають 96 хворих, з них 90 потребують кисневої підтримки. У більшої частини підтверджена коронавірусна хвороба, у решти – підозри. Ми зараз взяли ПЛР-тести й очікуємо на результати. Також у нас є пневмонії, які не ковідні. Цих людей немає куди класти, тому вони залишаються у нас", - каже головний лікар Дмитро Доманський.

Наразі у лікарні є 140 балонів кисню, при тому, що за останню добу використали 40, тобто наскільки вистачить запасів, каже лікар, не відомо.

"Ми дуже вдячні тим людям, які відгукнулися на наш заклик у Facebook, надали нам 1-2, хто скільки може, кисневих балонів для того, щоб у нас був обмінний фонд, щоб ми могли їх обмінювати, заправляти, бо ситуація дуже напружена з киснем", - розповів керівник медичного закладу.

Виконувач обов’язків заступника міського голови Роман Головня говорить, потреба у кисні зараз є у всіх лікарнях не тільки міста Херсона, а й України. До Білозерського закладу, зокрема, госпіталізують хворих і з обласного центру, тому намагаються забезпечувати лікарню медичним киснем.

"По всій Україні сьогодні є дефіцит кисню і тими структурами, які виробляють, і тими посередниками, які постачають кисень до лікарень. Ці посередники, яких небагато в Україні, які сертифіковані на постачання медичного кисню, законтрактувалися, якщо брати Херсон, то практично з усіма лікарнями і у зв’язку з ростом потреб в обсягах кисню для лікарень, вони не справляються, окрім однієї компанії з постачання цього кисню. Ми напряму домовляємося з виробниками кисню, шукаємо транспорт і доставляємо його в місто і розвозимо по лікарнях цей кисень для того, щоб хворі могли отримувати кисневу терапію і підтримку в наших лікарнях", - каже заступник міського голови Роман Головня.

Лікарі Білозерської лікарні працюють у посиленому режимі, розказує Дмитро Доманський, при тому, що Національна служба здоров’я України і досі не уклала договір із лікарнею і медики не отримують надбавки за лікування коронавірусних хворих.

Читайте також:

  • Відділення херсонської обласної дитячої лікарні перепрофілювали для хворих на COVID-19
  • У лікарнях Херсона планують реконструювати та закупити кисневі станції

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок