Європейський суд зобов'язав Польщу щодня виплачувати по мільйону євро штрафу

Європейський суд зобов'язав Польщу щодня виплачувати по мільйону євро штрафу

Європейський суд зобов'язав Польщу щодня виплачувати по мільйону євро штрафу
. Офіційний сайт уряду Польщі

Європейський суд призначив Польщі штраф за невиконання законодавства Євросоюзу — країна має виплачувати Єврокомісії по мільйону євро щодня.

"Розпорядженням Європейського суду Польщі наказано виплачувати щоденний штраф у розмірі 1 млн євро за відмову припиняти дію національного законодавства, яке, зокрема, стосується юрисдикції дисциплінарної палати Верховного суду", — йдеться у рішенні Європейського суду.

Як відзначається, штраф польська влада отримала, "щоб уникнути серйозних і непоправних збитків правопорядку Європейського Союзу, а також цінностям, на яких він заснований, включаючи верховенство закону".

Європейський суд виніс рішення після того, як Конституційний суд Польщі постановив, що низка законів ЄС та деякі європейські судові ухвали суперечать Основному закону країни, а членство Польщі в Євросоюзі не дає органам ЄС верховенства у судовій сфері та не означає передачу Польщею свого суверенітету. Однак, це не відповідає принципам верховенства права ЄС, який передбачає, що правові норми країн Євросоюзу в низці сфер не повинні застосовуватися, якщо вони суперечать нормам європейського права

Що відомо

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок