Університети в "червоній" зоні: як навчаються у вишах на Рівненщині

Університети в "червоній" зоні: як навчаються у вишах на Рівненщині

Оновлено

На Рівненщині всі державні університети перейшли на дистанційне навчання. Це пов'язано із переходом області у "червону" зону та відповідними рекомендаціями Міністерства освіти і науки України. Суспільне розпитало, чи є складнощі у впровадженні такої форми навчання та як це вплине, зокрема, на студентів-першокурсників.

Національний університет водного господарства та природокористування (м. Рівне)

В Національному університеті водного господарства та природокористування (НУВГП) навчається понад 5,5 тисяч студентів, з них понад 70% з Рівненської області, – розповів Суспільному проректор НУВГП Олег Лагоднюк.

Від 26 жовтня навчання в рівненському "воднику" відбувається дистанційно для усіх студентів. Заняття проводять через навчальну платформу Moodle. Туди викладачі завантажують завдання та здійснюють поточний контроль знань, – зазначив Олег Лагоднюк.

В НУВГП кількість вакцинованих працівників університету перевищує позначку у 80%. Охочих вакцинують в університеті, – розповів Суспільному речник НУВГП Віталій Прокопець.

Дистанційна форма навчання, за словами речника, поки триватиме упродовж трьох тижнів.

"По-перше, тут питання у вакцинації. Можливо, за цих три тижні ми матимемо 100%. По-друге, це питання міської ради. Те, що затверджує міністерство – на рівні рекомендації, а законодавчо вирішують на місцях", – додав Віталій Прокопець.

На запитання Суспільного, як дистанційна форма навчання вплине на адаптацію першокурсників, речник НУВГП відповів так:

"Для студентів першого курсу ми запровадили "О! Тиждень". Це ознайомчий тиждень, під час якого з 1 вересня в першокурсників не було пар, а було багато заходів, щоб максимально долучити їх до студентського життя. Вважаємо, за ці місяці ми максимально їх долучили до студентського життя і попри те, що багато заходів, які ми планували, не відбудуться, на їх акліматизацію це не сильно вплине", – зазначив Віталій Прокопець.

За словами речника, дистанційне навчання також ніяк не вплине і на якість отриманих студентами знань, оскільки процес, вважає, організований на належному рівні.

"В нас всі заняття відбуваються згідно з розкладом. Нічого не змінилося, окрім того, що студенти перебувають за ноутбуками, а не за партами", – додав речник НУВГП.

Національний університет "Острозька академія" (м. Острог)

В Національному університеті "Острозька академія" (НаУОА) станом на 1 жовтня навчається 2600 студентів. Серед них 1123 – з Рівненщини.

Дистанційне навчання в НаУОА планували розпочати з 1 листопада, втім, через перехід Рівненщини до "червоної" зони його розпочали тижнем раніше, – розповів Суспільному проректор вишу Дмитро Шевчук.

Заняття у виші також проводять через Google meet.

Станом на 26 жовтня в НаУОА, за словами Дмитра Шевчука, вакцинувалося понад 86% працівників академії, пункт вакцинації знаходиться на території університету. Критичних ситуацій з інфікуванням COVID-19 серед студентів та працівників академії, за словами проректора, поки не було.

Офіційної дати переходу на очне навчання Дмитро Шевчук поки не називає. Це, за його словами, відбудеться у разі досягнення рівня вакцинації педпрацівників у 100% та залежатиме від ситуації з COVID-19 в країні.

"Острозька академія зацікавлена у навчанні своїх студентів очно, оскільки ми розуміємо, що від цього залежатиме якість навчання. Ми чи не єдиний виш в Україні, який минулого року за найменшої можливості виходив навчатися на кампус та найдовше навчався очно", – прокоментував проректор вишу.

У пріоритетах вишу – студенти-першокурсники, зазначив Дмитро Шевчук.

"Для більшості спеціальностей у вересні-жовтні ми намагалися від початку навчального року максимально виставляти заняття, які потребують очного навчання. Ми також намагатимемось їх якнайшвидше вивести на навчання в аудиторії", – додав проректор вишу.

Рівненський державний гуманітарний університет (м. Рівне)

У Рівненському державному гуманітарному університеті (РДГУ) навчається близько 4400 студентів. З них 75% – жителі Рівненщини.

Дистанційне навчання у виші розпочалось з 25 жовтня, відповідно до рекомендацій МОН України.

"Онлайн-навчання в РДГУ для здобувачів вищої освіти денної та заочної форм навчання відбуватиметься поки до 15 листопада. Для цього у виші організували електронні навчальні курси, завдання та оголошення студенти отримуватимуть електронною поштою, на форумах та у соціальних мережах", – розповів Суспільному речник РДГУ Микола Пікула.

У виші, за словами речника, вакцинувалися понад 80% працівників. Щотижня охочих педпрацівників та студентів щеплюють в університеті.

"Станом на 26 жовтня, від початку року коронавірусом інфікувалися 12 педпрацівників. Щодо студентів, такої інформації немає", – сказав Микола Пікула.

Речник додав, що професорсько-викладацький склад має достатньо досвіду для того, щоб дистанційна форма подачі матеріалу не вплинула на якість знань не лише першокурсників, а й студентів усіх курсів та спеціальностей.

Міжнародний економіко-гуманітарний університет

У "Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка С. Дем’янчука" навчається близько 4000 тисяч студентів, – розповіла Суспільному проректорка з навчальної роботи та гуманітарної освіти Олена Яницька.

"Оскільки від 21 жовтня, в зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації, Кабінет Міністрів посилив правила для пасажирських перевезень, керівництво нашого ЗВО прийняли рішення запровадити дистанційну форму навчання ще з 21 жовтня, аби невакциновані студенти мали можливість безперешкодного повернутися додому", – додала проректорка.

Дистанційна форма навчання, за словами Олени Яницької, поки триватиме упродовж трьох тижнів. Від переходу на дистанційну форму і до тепер все навчання відбувається згідно розкладу.

"Далі, як і всі заклади освіти, ми будемо брати до уваги рекомендації МОН та органів місцевого самоврядування", – додала проректорка.

Наразі студенти МЕГУ навчаються дистанційно у форматі онлайн через платформу Google Meet. Крім того, на платформу Moodle завантажили практичні завдання, завдання до самостійної роботи, тестові завдання та інше навчально-методичне забезпечення.

В МЕГУ вакцинація працівників, за словами Олени Яницької, становить 91%.

"Перехід на дистанційне навчання суттєво не вплине на якість отриманих студентами знань, оскільки процес організований на належному рівні. Для студентів першого курсу було приділено особливу увагу: організовано навчально-методичні, наукові та виховні заходи, тож вони мали змогу адаптуватись та соціалізуватись", – додала проректорка.

Що відомо

  • Рівненщина перейшла у "червону" епідзону від 26 жовтня. Її впровадили рішенням держкомісії ТЕБ та НС на три тижні. Від цього часу почала діяти заборона на роботу готелів, спортзалів, скасовані масові заходи та обмежена діяльність закладів харчування.
  • Усі ці обмеження не стосуються підприємств та закладів, працівники яких стовідсотково вакциновані або мають негативний ПЛР-тест, який діє 72 години.
  • Громадський транспорт поки працюватиме у звичному режимі, пасажирів повинні брати "не більш, як передбачено в реєстраційних документах транспортного засобу".
  • Для школярів канікули поки тривають до 31 жовтня, далі рішення прийматимуть окремо. Дитсадки працюють у звичному режимі, але за умови наявності сертифікатів вакцинації у персоналу. Також працюють інші навчальні заклади, всі працівники яких пройшли курс вакцинації.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди