У Полтавській громаді розпочали голосування за 130 проєктів «Бюджету участі»

У Полтавській громаді розпочали голосування за 130 проєктів «Бюджету участі»

У Полтавській громаді розпочали голосування за 130 проєктів «Бюджету участі»
Суспільне Полтава

У Полтавській громаді розпочали голосування за проєкти, подані на «Бюджет участі». Цього року таких – 130, повідомив Суспільному головний фахівець конкурсу Олексій Довгаль. Це мікро-, малі та великі проєкти, а ще ті, що стосуються розвитку приєднаних сіл. Голосування триватиме два тижні.

Біля річки у полтавському мікрорайоні Вакуленці місцеві встановили стіл та лавки. Аби зробити благоустрій території, Наталія Бабець-Білецька подала проєкт на конкурс «Бюджет участі» Полтавської громади.

У Полтавській громаді розпочали голосування за «Бюджету участі»
Пляж, на якому планують поставити альтанки. Суспільне Полтава

"Щоб зробити тут гарне місце для відпочинку. Розчистити бур’яни, вирізати зайві дерева, аварійні прибрати. Поставити альтанки. Саме цей пляж, саме це місце одне з найбільших місць відпочинку і молоді, і мешканців, молодих мам з дітьми", говорить полтавка Наталія Бабець-Білецька.

За цей та інші проєкти, подані на конкурс, від 25 жовтня можна голосувати, говорить головний фахівець конкурсу Олексій Довгаль.

"Усього було подано 142 проєкти, до голосування допущено 130. На верифікації деякі проєкти не пропустили, бо бюджет проєкту не відповідав самому проєкту. Тобто в разі перемоги не було можливостей цей проєкт реалізувати, тому, що коштів на його реалізацію не вистачало. Були такі проєкти, які передбачали подальше фінансування цих проєктів", – каже фахівець конкурсу «Бюджет участі» Полтавської громади Олексій Довгаль.

Розпочали голосування за 130 проєктів «Бюджету участі»
Голосування за «Бюджету участі». Суспільне Полтава

За словами Олексія Довгаля, голосувати за проєкти можуть ті, кому виповнилося 14 років. Це не лише жителі Полтави і старостинських округів, а й ті, хто працює на території громади чи переїхали із тимчасово окупованих територій. Свій голос можна віддати онлайн за необмежену кількість проєктів.

"Платформа для голосування та, що була і торік – це платформа «ЕДЕМ». Вона працює так: заходиш на платформу – обираєш місто Полтава. І для проходження реєстрації там потрібно пройти через банк-реєстрацію або за допомогою ID-картки, якщо вона є у людини", – каже Олексій Довгаль.

У Полтавській громаді розпочали голосування за 130 проєктів «Бюджету участі»
Полтавка Наталія Солодовник, яка прийняла участь у голосування. Суспільне Полтава

Проголосувала за три проєкти і полтавка Наталія Солодовник. Це, каже, було не складно.

"Зайняло в мене це хвилин п’ять.Щороку я беру участь, і голосую за всі проєкти, які мені подобаються. Дуже хочеться зробити життя наших дітей і всіх мешканців більш комфортним", – говорить полтавка Наталія Солодовник.

Розпочали голосування за 130 проєктів «Бюджету участі»
«Бюджету участі». Суспільне Полтава

Два тижні триватиме голосування за мікро-, малі та великі проєкти, а ще ті, що стосуються розвитку приєднаних сіл. Переможців серед них мають визначити до 10 листопада, а реалізують їх 2022-го. На це потрібно понад 20 мільйонів гривень із бюджету громади, каже фахівець конкурсу Олексій Довгаль.

Що відомо:

  • У Полтаві конкурс «Бюджет участі» влаштовують п’ятий рік поспіль. Сюди можна подавати ініціативи, які стосуються розвитку міста та приєднаних сіл. Як розповів Суспільному Олексій Довгаль, за цей час визначили 93 проєкти-переможці, із них реалізували 45. Решту поки втілюють або чекають, доки буде фінансування.

На початок