Джеймі Чедвік удруге поспіль стала чемпіонкою W Series. Як завершилася "жіноча Формула-1": відео AP

Підопічна "Вільямс" вирвала перемогу на останніх американських етапах.

У чемпіонаті W Series, що є жіночим формульним турніром серед автогонщиць, визначилася переможниця сезону. Нею вдруге поспіль стала британка Джеймі Чедвік, яка виступає за Veloce Racing.

Чемпіонка визначилася на останньому етапі США, що, як і етап Формули-1, відбувся на Трасі Америк поблизу Остіна. Причому пілотки провели дві гонки поспіль – 23 і 24 жовтня. Додатковий етап влаштували після того, як було скасовано гонку в Мексиці через пандемійні обставини.

До цього гонщиці провели два етапи в Австрії, а також по одному – у Великій Британії, Угорщині, Бельгії та Нідерландах. Чемпіонат тривав з червня 2021-го.

Чедвік перемогла на обох заключних етапах у США, що принесло їй другий титул чемпіонки в кар'єрі та загалом в історії існування турніру. Британка лише раз у цьому сезоні не фінішувала в топ-3: на першому етапі в Австрії, а загалом здобула чотири перемоги – у половині основних гонок.

Її головною конкуренктою була інша британка Еліс Павелл, яка представляє Racing X та мала на своєму рахунку три перемоги перед стартами в США. Проте у фінальних гонках вона зуміла фінішувати лише третьою й шостою та завершила сезон на другому місці.

Топ-3 чемпіонату W Series 2021

1. Джеймі Чедвік (Велика Британія, Veloce Racing) – 159 очок
  2. Еліс Павелл (Велика Британія, Racing X) – 132
  3. Емма Кімілайнен (Фінляндія, Écurie W) – 108
  • Топмоменти фінальної гонки сезону та перемоги Чедвік:

• W Series відбувся лише вдруге в історії. Дебютний сезон чемпіонату провели в 2019 році. Першою чемпіонкою тоді стала та сама Чедвік.
  • У 2020 році сезон було скасовано через пандемію коронавірусу.
  • Порівняно з попереднім сезоном у 2019 році, кількість етапів було збільшено з шести до восьми.
  • Учасниць так само лишилося 20: 12 кваліфікувалися автоматично за результатами минулого сезону, а ще вісім проходили відбір.

Хто така Джеймі Чедвік

• 23-річна британська автогонщиця, яка виступає за Veloce Racing.
  • Дворазова чемпіонка W Series (2019, 2021).
  • Має на рахунку вісім перемог на етапах W Series та загалом 15 разів піднімалася на п'єдестал.
  • Також бере участь у чемпіонаті Extreme E, який було запущено в 2021 році. Наразі посідає в ньому 13-те місце.
  • Є вихованкою Академії водіїв "Вільямс".
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів