Робота за кордоном та шахрайство. UA:Перший презентував розслідування "Продам роботу (дорого)"

Робота за кордоном та шахрайство. UA:Перший презентував розслідування "Продам роботу (дорого)"

Робота за кордоном та шахрайство. UA:Перший презентував розслідування "Продам роботу (дорого)"
.

На телеканалі UA:Перший 24 жовтня відбулася прем’єра фільму-розслідування "Продам роботу (дорого)", який розповідає про тих, хто успішно заробляє, вводячи в оману заробітчан, та про неспроможність держави цьому запобігти.

Зокрема, у фільмі йдеться про історію тернополянина Віталія Вітрука. Коли його бізнес зруйнувався через пандемію коронавірусу, він вирішив їхати на заробітки до Чехії. У соцмережі Instagram він натрапив на оголошення фірми-посередника Jobs про роботу в курортному містечку Карлові Вари та вирішив відгукнутися на нього. Йому обіцяли офіційне працевлаштування, зарплату в розмірі від 1500 до 2500 крон в день на руки, аванси щотижня. Однак замість обіцяної вакансії він натрапив на недобросовісних роботодавців та став жертвою чи не найбільшої афери, в яку потрапляли сотні українських заробітчан.

Інший герой фільму-розслідування Віталій Ходоровський з Івано-Франківська також вирішив їхати на заробітки за кордон. Він натрапив на фірму-посередника "Воркхаб", яка пропонувала роботу у Фінляндії. За словами Віталія, фірма мала ліцензію, документи з печатками і надіслала договір. За послуги, в які входило оформленні візи, візові збори і переліт, українець заплатив 500 євро. У разі відмови в оформленні візи українцю пообіцяли компенсацію у розмірі 680 євро. Він чекав дзвінка від менеджера фірми, але не дочекався.

"Я починаю набирати менеджера Ірину, але телефон не відповідає. Я заходжу на сайт "Воркхабу", немає зв’язку з сайтом. Я думав, можливо, якісь проблеми з інтернетом. Ні, сайт щез", — розповів українець.

Врешті-решт жоден з клієнтів "Воркхабу" працювати за кордон не поїхав, а Віталій Ходоровський та ще 280 ошуканих українців звернулися до поліції.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок