У Хмельницькому перейменують 21 вулицю

У Хмельницькому перейменують 21 вулицю

У Хмельницькому перейменують 21 вулицю
Суспільне Поділля

У Хмельницькому перейменують 21 вулицю. За це рішення на 9 сесії міської ради проголосувало 34 депутати із 36 присутніх, 2 не голосувало. Як до цього поставились жителі Хмельницького та які зміни це принесе для їхнього повсякденного життя, дізнавалося Суспільне.

Вулиця Курчатова в Хмельницькому починається від парку імені Чекмана і пронизує весь мікрорайон Гречани, аж до західних околиць міста. Після рішення сесії міської ради вона носитиме ім’я Романа Шухевича – головнокомандувача Української повстанської армії. Це рішення вніс до порядку денного депутат міської ради Тарас Бойцерук.

Думки жителів Гречан різняться: одні вважають, що перейменування потрібне, інші – що це створить незручності в пересуванні містом. Зокрема, Артур каже, що було б краще, аби деякі вулиці залишились зі старими назвами, а нові застосовували для нових районів, які забудовуються.

Перейменування вулиць є закріпленням в місті українського духу, якому відповідають ті історичні постаті, які на різних етапах творили українську державність і відстоювали національні цінності, вважає історик Віктор Адамський: "Коли ми говоримо про Романа Шухевича, головнокомандувача Української повстанської армії, т це людина, яка до останніх хвилин свого життя з вірою в Україну робила українську справу".

Провулок Тургенєва рішенням міської ради перейменували на провулок Марка Вовчка. Мешканка будинку, розташованому у цьому провулку, Євгенія розповідає: місцеві були проти такого перейменування ще кілька років тому та навіть писали звернення в міську раду. Але відповіді так і не отримали. Жителька вважає, що перейменування потягне за собою проблему з документацією: "Є проблема з місцем реєстрації мешканців. Це-по-перше. По-друге, правовстановлюючі документи на житлові будинки, земельні ділянки та й таке інше".

Юрист Олег Савінський запевняє, що перейменування вулиць не має принести проблем місцевим жителям із документами: "Це не є обов’язком змінювати якісь відомості про місце реєстрації, тобто, в паспорт вносити зміни. Чи вносити якісь зміни в установчі документи на нерухоме майно, то ці питання можуть виникнути тоді, коли людина хоче щось з цим майном зробити – дарує, продає, відчужує.Береться звичайна довідка в центрі надання адміністративних послуг і надається нотаріусу для переоформлення".

Політологиня Ольга Заславська вважає, що рішення міської ради перейменувати вулиці - іміджеве: "Окрім іміджевої функції, воно несе глибокий політичний сенс, тому що лежить в контексті побудови і формування політичної культури. Середовище, в якому ми існуємо, дуже гармонійно вбудовується в нашу систему цінностей".

Загалом, в Хмельницькому перейменують 21 вулицю.

На початок