У Вінниці пройде фестиваль сучасного мистецтва Air Fest Vinnytsia

У Вінниці пройде фестиваль сучасного мистецтва Air Fest Vinnytsia

У Вінниці пройде фестиваль сучасного мистецтва Air Fest Vinnytsia

У Вінниці 29-31 жовтня відбудеться мультидисциплінарний фестиваль сучасного мистецтва Air Fest Vinnytsia. Про це повідомляють у ГО Мистецьке об'єднання "Плай", які є співорганізаторами фестивалю.

"Мультидисциплінарний фестиваль AIR Fest Vinnytsia — це трансформація AIR GOGOL FEST у самостійний локальний проєкт. Відтепер у Вінниці буде свій постійний фестиваль сучасного мистецтва. Ми стартуємо 29 жовтня і пропонуємо нашим гостям три дні абсолютного андеграундного культурного занурення на 5 локаціях в середмісті Вінниці", — повідомили у "Плаї".

За словами організаторів, упродовж AIR Fest Vinnytsia відбудеться понад 40 мистецьких подій. Це — вистави, концерти, інсталяції, виставки, майстер-класи, лекції, кінопокази, артвечірки.

Програма AIR Fest Vinnytsia 2021:

Театральна програма – це 2 потужні і зовсім не характерні для Вінниці вистави. Спеціально буде обладнано театральну сцену в коледжі культури і мистецтв ім. Леонтовича. Одним з проектів театральної сцени буде музично-театральне дійство "СТУС. Перехожий" – вистава від театру ДАХ. Ця подія покликана нагадати містянам про таку видатну особистість нашого міста як Василь Стус.

Читайте: Актори театру "ДАХ" презентували аудіоальбом за віршами Стуса

Другою подією театральної програми буде сучасний одноактний балет "Ми / Паперові тигри" від baza.art people. Уже відомий і звичний тандем двох хореографів — Катерина Водзянська і Анатолій Водзянський - цього разу розширює свої межі, висловлюючи асоціації, пов'язані з темою сновидінь, за допомогою руху.

Перформативна програма — два крос-секторальні перформативні проекти створені навколо питань "Як наблизитися до розуміння себе? Де шукати ключ?". Це трансцедентальні пригоди всередину та крізь: Себе, Простір, Час та Суспільний Досвід.

Візуальна програма — згідно загальної концепції "AIR Fest Vinnytsia", що виділяє особистість, її значення, вагомість в житті та розвитку міст, візуальна програма пропонує дослідити особисту оцінку мистецького впливу саме учасників програми, художників, через авторську презентацію персональних проектів. Назва програми "I am" (Я), підкреслює важливість розгляду теми крізь призму персоніфікованого досвіду та виділяє кожного, як окремий важливий важіль загального процесу. Програма представляє серію авторських та групових проектів сучасного мистецтва художників з різних міст України.

Музична програма — учасниками Головної сцени буде український жіночий театрально-музичний гурт, що виступає в жанрах "фрік-кабаре" і театрального перформансу Dakh Daughters. А також п’ять виступів українських сучасних топових виконавців.

Нічна програма – дифузія жанрів, де можна почути стільки непередбачуваної музики, що вистачить рефлексувати до кінця зими. На цей раз діджеї нічної програми не тільки гратимуть музику, але й будуть створювати візуальний супровід власних виступів за допомогою VJїнгу.

Літературна програма – основою якої є людино-центрична концепція — особисте сприйняття мистецтв, трансперсональний досвід, складність передачі особистого досвіду зсередини назовні і мистецтво та освіта, за допомогою яких ми вчимося транслювати себе у всесвіт, а також сприймати цей всесвіт уважно і обережно.

Літературна програма є наскрізною реалізацію загальної концепції і складається з декількох напрямів — прози, поезії та музичного супроводу, який значно посилює індивідуальний контакт публіки з автором і поглиблює переживання індивідуальних досвідів слухачами.

Одні з учасників літературної програми — Тарас Прохасько і Микола Доляк. Івано-Франківский письменник та вінницький музикант створили спільний проект "Так але" і "Але не так". Що за магію вони створили, ви дізнаєтесь на одній з локацій фестивалю.

Site-specific програма — це проекти, які створюються спеціально під конкретне місце — ці проекти не можливі в іншому місті, тому що створені під контекст локації. Програма фестивалю міститиме 2 спецпроекти. Один з яких відбуватиметься в Підземеллі капуцинів під Костелом святої Діви Марії Ангельської. Спецпроект передбачає використання новітніх технологій, які переплітатимуться з історичним місцем.

На усі локації фестивалю можна буде потрапити тільки за наявності дійсного сертифіката про вакцинацію або ПЛР-тесту, зробленого не раніше ніж за 48 годин до початку події.

Читайте також

Екологія, насильство, праця, гендер: відкриття виставки проєкту Dzherelo.one "Осінь бінарності"

У чому успіх фільму про підлітків "Стоп-Земля". Інтерв'ю з режисеркою Катериною Горностай

"Встановимо і повалимо пам‘ятник комунізму": про що вистава "Наркомати" театру "Публіцист"

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант