109-ий мікрорайон Полтави до грудня зможе отримувати тепло від котельні «Полтаватеплоенерго»

109-ий мікрорайон Полтави до грудня зможе отримувати тепло від котельні «Полтаватеплоенерго»

109-ий мікрорайон Полтави до грудня зможе отримувати тепло від котельні «Полтаватеплоенерго»
Суспільне Полтава

Опалювальний сезон у 109-му мікрорайоні Полтави можуть розпочати наступного тижня. Півтора десятки будинків готові підключити до котельні «Полтаватеплоенерго», розповів Суспільному речник підприємства Олександр Циганок. Опалювати мікрорайон мала котельня міського «Полтаватепло», однак вона до цього не підготована.

"Звичайно, чекаємо, дуже чекаємо, бо холодно у квартирах. Одягнуті, у халатах спимо, у шкарпетках", - каже жителька 109-го мікрорайону Полтави Тетяна Коваленко.

109-ий мікрорайон Полтави
109-ий мікрорайон Полтави. Суспільне Полтава

Проблеми із постачанням гарячої води та опалення до будинків мікрорайону почалися близько чотирьох років тому, каже полтавка Тетяна Даценко.

"Гріли каструльками. Багато людей в будинку поставили бойлери. Обіцяють нас підключити до Квітучої через трубу (котельня «Полаватеплоенерго» на вулиці Квітучій – ред.). Як її вмикали минулого року, у нас у квартирах було 11–12 градусів. Дуже було холодно", - каже жителька 109-го мікрорайону Полтави Тетяна Даценко.

Мікрорайон має опалювати котельня «Полтаватепло». Підприємство для цього створили торік. Однак обладнання не зможуть підготувати раніше грудня, повідомляв у вересні директор Олександр Пороскун.

109-ий мікрорайон Полтави до грудня зможе отримувати тепло від котельні «Полтаватеплоенерго»
109-ий мікрорайон Полтави до грудня зможе отримувати тепло. Суспільне Полтава

Крім того, аби подавати опалення, «Полтаватепло» має укласти договір на постачання газу, каже Анжела Сливкіна.

"Місяць тому «Полтаватепло» звернулися до «Полтавагазу» з офіційним листом про намір укласти договір на послугу розподілу природного газу. Їм було надано перелік необхідних документів. Але наразі ці документи «Полтавагаз» ще не отримали від «Полтаватепло»", - розповідає речниця підприємства «Полтавагаз» Анжела Сливкіна.

До грудня опалення до будинків зможуть подавати з обласного «Полтаватеплоенерго». Така ж ситуація була й торік, каже речник підприємства Олександр Циганок.

Стара котельня 109-го району
Стара котельня 109-го мікрорайону. Суспільне Полтава

"За підсумками попереднього періоду заборгованість, яка була утворена, сягала 4,6 мільйонів гривень. Ця заборгованість повністю ліквідована. Натомість вже юридично укладений договір між «Полтаватеплоенерго» і «Полтаватепло», який має підтримати мешканців 109-го мікрорайону на початку цьогорічного опалювального періоду", - пояснює речник підприємства «Полтаватеплоенерго» Олександр Циганок.

За словами речника, 109-ий мікрорайон до своєї котельні «Полтаватеплоенерго» зможе підключити, якщо «Полтаватепло» наперед оплатить послуги за жовтень і підготує теплові мережі. Теплопостачання готові увімкнути з 25 жовтня.

Багатоповерхівки, де немає опалення
В 109-му мікрорайоні Полтави 15 багатоповерхівок. Суспільне Полтава

Директор підприємства «Полтаватепло» Олександр Пороскун на дзвінки упродовж дня не відповів. Щодо того, які роботи проводять у котельні підприємства та чи готові теплові мережі мікрорайону до пуску опалення, у пресслужбі міської ради пообіцяли прокоментувати, однак згодом не дзвінки та повідомлення не відповідали.

Що відомо:

  • На погашення боргів та виконання робіт у котельні для «Полтаватепло» дали 16 мільйонів гривень із бюджету громади. Таке рішення депутати ухвалили на сесії 28 вересня.
  • Обласне підприємство «Полтаватеплоенерго» почне включати опалення в інших мікрорайонах Полтави цієї суботи, 23 жовтня.

На початок