В Україні вистачає кисню для хворих на COVID-19 – Ляшко

В Україні вистачає кисню для хворих на COVID-19 – Ляшко

В Україні вистачає кисню для хворих на COVID-19 – Ляшко
. МОЗ

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко спростував чутки про те, що в Україні існують проблеми з виробництвом медичного кисню.

Про це він заявив 22 жовтня під час години запитань до уряду.

Міністр пояснив, що чутки були спровоковані інформацією про затримку в роботі трьох українських підприємств, які виробляють кисень.

"Наразі два заводи, які займаються виробництвом медичного кисню, зупинились на планові регламенті роботи на 10-15 днів. Ще в одного виробника на західній Україні виникли технічні несправності, і відразу поширились чутки, що нібито кисню не вистачає, система не готова", – повідомив посадовець.

Ляшко спростував цю інформацію.

"Усі пацієнти які потребують кисневої терапії – отримають її. До планових регламентних робіт ми готувались, і спільно з виробниками знайшли їм заміну на цей період. Заміну, яка стане ще додатковою потужністю після виведення заводів з регламентних робіт", – зазначив він.

Міністр додав, що проблему технічної несправності на одному із заводів західної України також вдалося розв’язати завдяки імпорту медичного кисню з Польщі.

"Завдяки злагодженій роботі МОЗ і Мінінфраструктури створено можливості для постачання кисню з Польщі у розмірі орієнтовно 240 тонн на тиждень", – пояснив посадовець.

Ляшко також повідомив, що 21 жовтня провів селекторну нараду з регіонами, на якій з кожним керівником обговорювалось питання наявності кисню і його безперебійного постачання. За його словами, загалом на потреби удосконалення системи киснепостачання в цьому році було виділено 1 мільярд 148 мільйонів гривень, 400 мільйонів з них цієї осені міністерство направило в регіони.

"Ці кошти вже перетворились на ліжка з високопотоковим киснем, на 130 кисневих станцій та більше ніж 150 кріогенних газифікаторів", – зазначив міністр.

Водночас нардепка від партії "Голос" Інна Совсун заявила, що отримує від лікарів з регіонів тривожну інформацію.

"Мені видається, що деякі моменти в доповіді відсутні або представлені дещо оптимістично. Я отримую дуже багато інформації від лікарів з регіонів. У них паніка через те, що один з основних постачальників кисню, які є зараз, пішов на технічні ремонтні роботи", – наголосила вона.

Депутатка поцікавилась, як довго триватимуть ремонтні роботи та які потужності будуть забезпечені на цей період для забезпечення лікарень киснем

"Станом на сьогодні в деяких лікарнях кисень закінчиться вже сьогодні, в крайньому разі – завтра. І поки що ніяких інших варіантів у них немає", – зауважила Совсун.

У відповідь Ляшко запевнив, що МОЗ тримає ситуацію з киснем під контролем та відстежує наявність запасів медичного кисню в лікарнях. Водночас він додав, що через непрогнозованість поширення штаму "Дельта" споживання кисню в деяких лікарнях різко зросла.

"Споживання кисню в лікарнях зростає в рази. В деяких – в десятки разів", – підсумував міністр.

Що відомо

  • Протягом доби 21 жовтня коронавірус було підтверджено у 23 785 людей. За добу щеплення проти коронавірусу зробили 269 666 людей.
  • З 21 жовтня через погіршення ситуації з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні​​ оновилися правила міжрегіональних перевезень. Зокрема пасажирам під час поїздок у регіонах із “жовтим”, “помаранчевим” чи “червоним” рівнем епіднебезпеки потрібно пред'являти COVID-сертифікати або негативний тест на коронавірус.
  • 11 жовтня Кабінет міністр затвердив нові правила пасажирських перевезень на час карантину.
  • У Національній академії наук України прогнозують, що у період з 20 до 26 жовтня середня кількість нових випадків захворювання на COVID-19 на добу становитиме від 18 тисяч до майже 21 тисячі на добу.
  • Секретар РНБО Олексій Данілов прогнозує, що пік захворюваності на COVID-19 в Україні припаде на кінець жовтня – початок листопада.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок