На Кам’янеччині розглядають питання збільшення ліжкомісць для «ковідних» хворих

На Кам’янеччині розглядають питання збільшення ліжкомісць для «ковідних» хворих

На Кам’янеччині розглядають питання збільшення ліжкомісць для «ковідних» хворих
Фото: Суспільне.

У Кам’янець-Подільському районі, що на Хмельниччині, розглядають питання збільшення ліжкомісць для «ковідних» хворих. Їх планують розгорнути на базі двох колишніх районних лікарень – Орининської та Староушицької.

Про це Суспільному розповів голова Кам’янець-Подільської районної ради Михайло Сімашкевич.

За словами посадовця, у опорній багатопрофільній центральній районній лікарні, яка є комунальним неприбутковим підприємством Слобідко-Кульчієвецької сільської ради, відділення, де лікують «ковідних» хворих, уже заповнене майже на 99%.

«Це єдина лікарня, в якій наразі лікують хворих з громад, які були утворені на території колишнього Кам’янець-Подільського району. Вона уже майже заповнена – наразі там лікується 148 хворих на COVID-19 та 5 хворих з підозрою. І статистика щодо збільшення хворих наразі не втішна. Тому ми шукаємо ще варіанти, де можна було б створити додаткові ліжкомісця для лікування «ковідних» хворих. Плануємо задіяти ще дві лікарні, які є на території колишнього Кам’янець-Подільського району та створити «ковідні» відділення на базі Орининської та Староушицької лікарень», - каже Михайло Сімашкевич.

Також, за словами голови Кам’янець-Подільської районної ради, сьогодні відбулася позачергова сесія Слобідко-Кульчієвецької сільської ради, на якій розглядалося питання щодо виділення додаткових коштів для багатопрофільної районної лікарні у сумі 2,5 мільйона гривень.

«Кілька днів том на адресу генерального директора лікарні надійшло повідомлення про припинення теплопостачання у лікарні у зв’язку із заборгованістю перед комунальним підприємством Кам’янець-Подільської міськради «Міськтепловоденергія». Лікарня заборгувала комунальникам понад 1,5 мільйона гривень, тому ті попереджали про припинення надання послуг з теплопостачання лікарні з 22 жовтня. Зараз ситуація врегульована, борги будуть покриті, але вона до кінця не вирішена, адже коштів у громади забезпечити безперебійну роботу медзакладу в осінньо-зимовий період недостатньо», - зауважив Михайло Сімашкевич.

З його слів, районна рада зараз працює з територіальними громадами Кам’янеччини, щоб і вони могли внести свою частку на покриття витрат з утримання центральної районної лікарні Слобідко-Кульчієвецької сільради.

Михайло Сімашкевич додає, що попросив зробити аналіз, пацієнти з яких громад лікуються у цій райлікарні, щоб справедливо і пропорційно розподілити між громадами їхні внески на утримання лікарні.

Що відомо

  • На Кам’янеччині влітку 2020 року на межі закриття перебували дві районні лікарні - Староушицька та Орининська. Тоді в районі, зі слів голови постійної комісії з питань прогнозування, бюджету і фінансів Кам’янець-Подільської районної ради Віталія Шевчука, бракувало коштів для їх утримання. А тих грошей, які виділяла цим закладам Національна служба здоров’я, не вистачало для їхнього повноцінного функціонування.

Читайте також

На початок