Сергій Тимофійко став кращив вчителем області з історії, завдяки своїй методиці

Сергій Тимофійко став кращив вчителем області з історії, завдяки своїй методиці

Сергій Тимофійко став кращив вчителем області з історії, завдяки своїй методиці

Сергій Тимофійко представить Хмельниччину на Всеукраїнському конкурсі «Учитель року – 2020» у номінації «Історія». Він працює вчителем історії та географії в в Січинецькому НВК Дунаєвецької міської ради. Нагадаю: чоловік 13 лютого став переможцем обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року». Його обрали кращим серед 22-ох вчителів області. Анастасія Сбродова побувала у школі, де працює вчитель року області та поспілкувалася з ним, його вихованцями й колегами.

На відео - урок історії в учнів 7 класу Січинецького навчально-виховного комплексу. За допомого інтерактивних завдань Сергій Тимофійко перевіряє вивчення попередньої теми.

7-класник Назарій Дем’янов розповідає, дивися в інтернеті, як інші діти робили повчальні ролики історій та запропонував вчителю і в Січинцях зняти такі відео. Вони спільно створили проєкт «Історія за 1 хвилину».

"Монтує вчитель, знімає хтось з дітей. Більшість, я розказав на відео, а вчитель монтує, я йому скидаю на вайбер, наприклад і він монтує. Ми спочатку на фейсбук кинули побачили, що розвивається фейсбук. Кажу: «Сергій Олегович, давайте кинемо ще в ютуб» і нам сподобалось. Там вийшло ще більше переглядів був, ніж у фейсбуці. 250 лайків – це вже для нас прогрес."

Учениця сьомого класу Каріна Бондарчук розповідає, її улюблений предмет – історія. У інтерактивних завданнях відповіла правильно на максимальну кількість питань. Школярка вважає, Сергій Тимофійко став кращим серед вчителів-істориків області, через те, що вміє зацікавити учнів.

" Мені здається, що вчитель має знайти спільну мову з учнями і Сергію Олеговичу це вийшло, тобто нам завжди цікаво і ми охоче йдемо на урок і дізнаємось нову інформацію і теми."

Валентин Хникін навчається в 9 класі. Каже, що теж любить історію. Хлопцю найбільше подобається, що вчитель використовує комп’ютерну техніку.

"Бо він використовує нові методики, добре пояснює, вчитель класний. Всі звикли вдома з комп’ютером працювати і тут зайшли в павер пойнт зробили тай все.

З січня по червень 2015 року Сергій Тимофійко воював на Сході України

"Мені довелось з 2013, 2014 і 2015 рік взяти участь у подіях, які змінили історію моєї країни, як очевидець. На той момент мені захотілось не просто брати участь, як в історичних подіях, а намагатися обгрунтувати їх, зробити висновки і навчити цьому інших. Тому я вибрав методику, яка мені найбільше імпонує, тобто не просто вивчення історичних подій, а проведення паралелів із сучасністю та визначити на скільки ті події впливають на наше сьогоднішнє життя Інколи, якась давня подія, яка сталася 600 років тому може мати на стільки сильні відголоски, що сьогодні ми можемо переживати її наслідки."

Сергій Тимофійко розповідає, працює за методикою мікроісторії. Це дає змогу, учням відчути емоційний стан героїв тієї чи іншої події.

"Беремо тему, яку вивчаємо і намагаємося на основі історичних документів з якими ми працюємо змоделювати учасників тих подій, потрібно вивчити ситуацію релігійну, соціальну, ви бачили, як працював 9 клас. Вони брали окремі соціальні стани – це робітники, селяни, дворяни. Вони вивчали, як вони жили, яка в них була мотивація на життя. Ми намагаємося змоделювати це повсякденне життя, змоделювати учасника і з’ясувати на основі його емоцій, як ці процеси впливали на населення (04:40) Не завжди можна, пояснюючи просто дату чи географічний матеріал чи щось інше відкрити суть теми, може бути дуже нудно. Вивчення емоційної складової може деколи відповісти нам на найважчі питання."

Учень 9 класу Віталій Плавуцький розповідає, коли перевтілюється в учасника історичної події, легше запам’ятати інформацію.

"Ці методики мікро історії дуже добре себе показують на практиці з учнями дуже легко знайти спільну мову, на практиці ми це знаємо. Набагато краще запам’ятовують події, коли ти вивчив інформацію, а потім її обробив, зрозумів – це дуже класна методика."

Сергій Тимофійко додає, що на його методику викладання вплинуло те, що він сам став учасником подій, які змінили історію.

"На смоїх очах відбувалась революція ціла. Я маю на увазі навіть один пережитий день біля Михайлівського собору, з 100 осіб які туди пішли з Майдану, до вечора зібралось 60 тис, а через ніч вже був 1 млн, тобто такі процеси залишають свій емоційний відбиток. Російсько-українська війна цей відбиток посилила, тобто, я побачив дуже багато рече, які не те що можна прочитати в книжці, а пережив на собі. Відповідно мені, захотілося реалізувати ту ідею, яка звучить таким чином, що я б хотів, щоб на уроках історії ми дивились на процес не десь з кабінету, або з аналітичних роздумів зверху, а бачили історію від простого солдата з окопу, як він цей процес відчував, як він переживав. Деколи настрій солдата може навіть пояснити чому війна виграна, або програна"

У квітні Сергій Тимофійко Представить Хмельниччину на Всеукраїнському конкурсі «Учитель року – 2020».

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди