Прокуратура оголосила підозру державному ветлікарю через постачання неякісного м'яса військовим

Прокуратура оголосила підозру державному ветлікарю через постачання неякісного м'яса військовим

Прокуратура оголосила підозру державному ветлікарю через постачання неякісного м'яса військовим
Київська міська прокуратура

Київська міська прокуратура повідомила про підозру двом людям через постачання неякісної яловичої печінки для військовослужбовців.

"Солом’янською окружною прокуратурою міста Києва в межах кримінального провадження щодо постачання неякісних продуктів харчування для військовослужбовців повідомлено про підозру державному ветеринарному лікарю та працівнику підприємства-виробника цієї продукції", — повідомили у пресцентрі Київської міської прокуратури.

Як пояснили у відомстві, у 2021 році підприємець поставив до військових частин 16 550 кг замороженої яловичої печінки. Під час тендеру він задекларував можливість виготовлення 40 000 кг даної продукції за один день на власних потужностях.

"Проте в ході проведення заходів державного контролю Держпродспоживслужби встановлено, що у виробника відсутні виробничі потужності для виготовлення такої кількості печінки. При огляді блоків зазначеної продукції встановлено, що продукт надходить в герметичній поліетиленовій упаковці у картонних ящиках. На всіх поліетиленових упаковках виявлено механічні пошкодження. Етикетки на ящиках та супровідних документах не відповідають вимогам законодавства. Походження вказаної продукції невідоме", — розповіли у прокуратурі.

Як відзначається, поставлена партія продукції містить позначку придатності "Держветнагляд". На думку слідства, державний ветеринар знав, що виробник не може виготовити необхідний обсяг печінки, не провів передзабійний ветеринарний огляд тварин та не оглядав виготовлену продукцію. Водночас він вніс до офіційних документів завідомо неправдиві відомості щодо посвідчення її якості та придатності.

Ветеринару оголошено підозру у порушенні статті 366 КК — складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, підприємцеві — 358 КК України — підроблення офіційного документа, який видається чи посвідчується підприємством, установою, організацією, громадянином-підприємцем.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок