Хмельницька АЕС отримала ліцензію на виготовлення кисню для лікарень

Хмельницька АЕС отримала ліцензію на виготовлення кисню для лікарень

Хмельницька АЕС отримала ліцензію на виготовлення кисню для лікарень
Фото: ХАЕС

Хмельницька атомна електростанція виробляє медичний кисень та отримала ліцензію для постачання його до лікарень області. Про це Суспільному розповів заступник голови Хмельницької ОДА Сергій Ткачук.

За його словами, за добу на ХАЕС можуть наповнити 50 кисневих балонів об'ємом 6 кубометрів.

"У них не велика потужність, вони можуть наповнити пів сотні балонів за добу, які потім отримують лікарні Хмельниччини", - говорить посадовець.

Додає, наразі в області складна ситуація з киснем, але всі ковідні пацієнти отримують його безперебійно.

Як йдеться у повідомлені ХАЕС, усі необхідні документи для співпраці з лікарнями регіону будуть розміщені на веб-сайті.

"Оскільки виробничий процес на атомних електростанціях передбачає виробництво технічного кисню, компанія вирішила опрацювати можливість виробництва та постачання кисню медичного і до лікувальних закладів у разі потреби. З цією метою на Хмельницькій АЕС із залученням атестованої лабораторії виконали хімічний аналіз кисню, який виробляється на наявному обладнанні, та визначили, що технологія виробництва і якість кисню відповідає вимогам МОЗ. Для подальшої діяльності був розроблений повний комплект необхідних документів, а персонал пройшов відповідне навчання. У результаті цього Хмельницька АЕС отримала свідоцтво про атестацію лабораторії, яка визначатиме якість виробленого кисню. Лабораторію атестовано на три роки", - йдеться у повідомлені ХАЕС.

Передбачається, що ХАЕС постачатиме медичний кисень для закладів охорони здоров’я із 99% знижкою.

Що відомо

На початок