Об’єднання обласних медзакладів на Закарпатті: чому це хочуть зробити та як реагують медики

Об’єднання обласних медзакладів на Закарпатті: чому це хочуть зробити та як реагують медики

Об’єднання обласних медзакладів на Закарпатті: чому це хочуть зробити та як реагують медики
Суспільне Закарпаття

Не приєднувати 15 медзакладів Закарпаття до обласної лікарні ім. Новака – такий лист направили 19 жовтня представники профспілки медиків до голів ОДА, облради та обласних депутатів. Про це Суспільному розповів очільник профспілки Володимир Турок. Ініціатор об’єднання Євген Мешко каже: це питання мають розглянути на сесії обласної ради 28 жовтня.

У переліку установ, які можуть приєднати до обласної лікарні – 15 закладів. Вони підпорядковуються обласній раді. Серед них і Закарпатський медичний центр психічного здоров’я та медицини залежностей.

"Психіатричні спеціалізовані заклади ні з ким не зливають і ні з ким не об’єднують, — пояснив директор закладу Василь Кручаниця. — Якби йшлося про об’єднання декількох психіатричних закладів в один – це ще я можу зрозуміти. Я боюся, що воно ні до чого хорошого не призведе. Це не покращить доступність і якість надання медичної допомоги нашим хворим"

Об’єднання обласних медзакладів на Закарпатті: чому це хочуть зробити та як реагують медики
Суспільне Закарпаття

У санаторії Малятко, який також є у списку закладів, корті можуть приєднати до обласної лікарні, є близько сорока працівників. Цього року тут почали надавати послуги з реабілітації, каже директорка санаторію Галина Мороз. За її словами, завдяки цьому їм вдалося укласти договір із Національною службою здоров’я.

"Логіки в цьому не бачу і перспективи ніякої, — сказала вона. — За ці майже два роки, які ми працюємо уже в новій системі координат, нашим колективом була пророблена титанічна робота для того, щоб стати на ноги, почати надавати послуги і залучати різні джерела фінансування. Значно збільшилася кількість наданих нами послуг по трьом пакетам. Якщо нас приєднають до такої великої структури, то треба по-новому починати роботу вже у новій структурі. Це тратиться і час, кадри".

На комісії облради з питань охорони здоров’я проєкт об’єднання медзакладів поки не обговорювали, каже членкиня комісії Ольга Олексик.

"Таке рішення може мати великі потенційні ризики щодо і управління таким закладом, оскільки це мегавелике медичне утворення, яким важко буде керувати. І поки що я не бачу аргументів за, окрім певним чином задокументованої "ефективності управління закладами". Я не знаю, в чому ефективність, тому що заклади, які планують об’єднати, багато з них і так є ефективними. 1 січня планується стовідсоткове забезпечення їх Національною службою здоров’я", — сказала Ольга Олексик.

Об’єднання обласних медзакладів: чому це хочуть зробити та як реагують медики
Кашуба Тарас, УНІАН

Після опублікування проєкту про об’єднання, заяви на звільнення працівники медзакладів не писали, розповів голова обласної профспілки медиків Володимир Турок.

"Хоча в нас у законодавстві пише, що реорганізація, злиття закладів не тягне за собою скорочення кількості працівників, але на практиці виходить, що це прикрите звільнення. А причини вже шукають різні. До прикладу, штатний розпис новий складуть, а в ньому себе не побачать багато медичних працівників", — розповів Володимир Турок.

Чому медзаклади, підпорядковані обласній раді, вирішили об’єднати – прокоментував 18 жовтня у програмі «Сьогодні. Головне» заступник голови Закарпатської обласної ради Василь Іванчо:

"Якщо сьогодні в нас є 15 юридичних осіб, у кожній з них є адмінперсонал, який виконує, скажімо, певну допоміжну функцію тих чи інших медичних послуг. Утворивши одну юридичну особу чи декілька, ми зможемо оптимізувати, реформувати, реорганізувати ту частину адмінперсоналу, яка сьогодні, можливо, не відіграє таку важливу роль для надання саме медичних послуг. Даний проєкт не передбачає звільнення жодного медичного працівника"

За словами Василя Іванча, проєкт мають розглянути на сесії обласної ради 28 жовтня.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди