Електронний квиток у громадському транспорті Чернігова почнуть впроваджувати після нового року

Електронний квиток у громадському транспорті Чернігова почнуть впроваджувати після нового року

Електронний квиток у громадському транспорті Чернігова почнуть впроваджувати після нового року
ФОТО: Суспільне Чернігів

Систему безготівкового розрахунку у громадському транспорті Чернігова почнуть впроваджувати після нового року. Про це Суспільному повідомив директор "Чернігівської транспортної компанії" Артем Тарасенко.

Ця компанія у 2018 році почала впроваджувати електронний квиток у комунальному транспорті. Тепер робитиме це в автобусах та маршрутках, які належать приватним компаніям. Таке право отримали за результатами конкурсу, який провело управління транспорту міськради.

Валідатори для безготівкового розрахунку у комунальному громадському транспорті Чернігова працюють три роки. Кондукторка Олена Нагорна говорить, з часом транспортними картками люди користуються дедалі частіше.

"Думаю, що у майбутньому буде ще більше, тому що різниця в дві гривні, це по-перше. По-друге, що це зручно, не потрібно готівки шукати і дуже зручно, але містяни хочуть, щоб ввели карти і в маршрутках і автобусах, не тільки в тролейбусах".
Електронний квиток у громадському транспорті Чернігова почнуть впроваджувати після нового року
Олена Нагорна. ФОТО: Суспільне Чернігів

Чернігівка Ольга з цього приводу говорить так:

"Дуже рідко користуюсь, тому що їжджу в тролейбусі не часто, але зараз карткою вигідніше, все-таки 2 гривні, це вже щось. Вона завжди зі мною і я не шукаю ці копійки та дріб'язок".

Після нового року такі пристрої з’являться в автобусах та маршрутних таксі, які належать приватним перевізникам. Оператора автоматизованої системи обліку оплати проїзду обрали 19 жовтня за результатами конкурсу. Участь у ньому брала одна компанія, вона ж стала переможцем – це ТОВ "Чернігівська транспортна компанія". Її директор – депутат міськради від партії "Рідний дім" Артем Тарасенко. Це ж підприємство впроваджувало електронний квиток у чернігівських тролейбусах.

"В кінці року в перевізників закінчуються договори і вже в нових конкурсах буде умова – договір по електронному квитку. Це буде умовою участі в конкурсі на перевезення".
Електронний квиток у громадському транспорті Чернігова почнуть впроваджувати після нового року
Артем Тарасенко. ФОТО: Суспільне Чернігів

У великих автобусах на кожних дверях встановлюватимуть по одному стаціонарному валідатору, ще один – мобільний – матиме водій. У маршрутках малої місткості пристрій буде тільки у водія. Всі прилади за власний кошт встановлюватиме "Чернігівська транспортна компанія", сказав Артем Тарасенко.

"Загальний проект – близько 30 млн грн. Окупність проекту – 5 років".

Як каже Артем Тарасенко, гроші, сплачені за проїзд у громадському транспорті, отримуватиме "Чернігівська транспортна компанія". В кінці тижня усі накопичені кошти на маршруті вона перераховуватиме перевізнику. По завершенню місяця перевізник платитиме оператору за обслуговування електронної системи.

"Це буде відсоток від трансакцій, які проходять через нашу систему. Згідно рішення, яке було прийняте, це 7%", – говорить директор ТОВ "Чернігівська транспортна компанія".

Володимир Козир, директор компанії "Пассервіс Люкс", яка обслуговує, зокрема, маршрути №11 та 12, впровадження електронного квитка загалом підтримує. Говорить, це забезпечить стабільний прибуток для перевізників, бо тепер їм платитимуть за проїхані кілометри. На питання, чи не піднімуться тарифи через те, що перевізникам доведеться додатково сплачувати за обслуговування системи, відповідає так:

"Це лише перший етап – запровадження цієї картки. Це ще ні про що не говорить, ні про підняття тарифу, ні про серйозні зміни. Питання лише в тому як його реалізувати й чиїм коштом. Щоб від цього не постраждав перевізник, пасажир, оскільки будь-які новації або покращення які вводять у транспорті, вони запроваджуються за рахунок чогось, зазвичай за рахунок пасажирів. Пасажир хоче комфорту, значить повинен більше платити", – говорить директор ТОВ "Пассервіс Люкс" Володимир Козир.

Електронний квиток у громадському транспорті Чернігова почнуть впроваджувати після нового року
Володимир Козир.

За словами Артема Тарасенка, впровадження єдиного електронного квитка – це перший етап зміни моделі роботи громадського транспорту. Він дозволить впровадити принцип 45 хвилин, коли пасажир матиме змогу протягом цього часу зробити безоплатну пересадку, а також порахувати пасажиропотік.

"На першому етапі ми зможемо порахувати тих, хто сплачує, а потім, коли будуть видані пільгові соцкартки, ми зможемо порахувати увесь пасажиропотік. Другий етап впровадження концепції – видача пільгових карток, третє – це впровадження нової транспортної мережі", – сказав директор ТОВ "Чернігівська транспортна компанія" Артем Тарасенко.

Читайте також:

Від 8,50 до 10 гривень: у Ніжині затвердили нові тарифи на проїзд у громадському транспорті

На початок