У селах Щербанівської громади збільшили вартість проїзду до Полтави

У селах Щербанівської громади збільшили вартість проїзду до Полтави

У селах Щербанівської громади збільшили вартість проїзду до Полтави
Суспільне Полтава

У семи селах Щербанівської громади з 20 жовтня підвищать вартість проїзду до Полтави та у зворотному напрямку. Ціна зросте на 3 або 4 гривні залежно від маршруту. Відтак місцеві будуть сплачувати від 16 до 20 гривень. Про це Суспільному повідомив керівник управління житлово-комунального господарства сільради В’ячеслав Макаренко. За його словами, збільшення ціни проїзду ініціювали приватні перевізники.

До села Великий Тростянець можна дістатися за 15 гривень, а з 20 жовтня вартість проїзду зросте на 3 гривні.

У селах Щербанівської громади збільшили вартість проїзду до Полтави
Вартість проїзду зросте на 3-4 гривні. Суспільне Полтава

"Я вважаю, що все-таки це багато. З чого візьмуть ті пенсіонери? З чого взяти, якщо, наприклад, пенсія в них 2200? Я взагалі – в Розсошенцях (живу – ред.), а доньки обидві у Тростянці, то часто їжджу, звісно. Ось, везу онуку, яка хворіла", - говорить жителька Щербанівської громади Людмила Моргун.

Окрім Великого Тростянця, підіймають тариф на проїзд до обласного центру ще у шести селах Щербанівської громади, яка межує із Полтавою. Зростання – на 3 або 4 гривні залежно від маршруту, говорить начальник управління житлово-комунального господарства Щербанівської сільської ради В’ячеслав Макаренко.

У приміських маршрутках Полтави зростає вартість проїду
Зростання вартості проїзду залежить від маршруту. Суспільне Полтава

"Сільська рада не встановлює ціну на маршрути за перевезення. Були проведені неодноразові консультації із перевізниками – власниками маршрутів. Перевізник сам обраховує економічно вигідний йому тариф", - каже В’ячеслав Макаренко.

За його словами, у громаді працює п’ять приватних перевізників. Один із них – Леонід Волинець – повідомив, що вартість проїзду підвищили, зокрема, через зростання ціни на пальне.

У селах Щербанівської громади збільшили вартість проїзду до Полтави
Вартість проїзду зросте з 20 жовтня. Суспільне Полтава

"Кожен день «мінус» – у середньому 300 гривень. Порахуйте, за місяць скільки у мене буде збитків. На Нижні Млини у мене їздить зараз "Рута", яка заправляється газом. Я поставив пропан, але не набагато це врятувало. На Горі я не збільшував, тому що у мене їздить дизель на дизельному паливі", - розповідає приватний перевізник Леонід Волинець.

Ще у трьох селах громади вартість проїзду підвищили близько двох тижнів тому. Із Нижніх Млинів до Полтави раніше можна було доїхати за 12 гривень, а нині – за 16, каже Марина Бойко.

Зупинка в Щербанях
Зупинка в селі Щербані. Суспільне Полтава

"Це дуже зависока ціна для нашого для району. До ринку, а навіть до Левади (мікрорайон у Полтаві – ред.) – 16 гривень, коли тут пішки хоч би хвилин 30–40. Не більше", - розповідає жителька Щербанівської громади Марина Бойко.

"У мене сім’я – чотири чоловіка дорослих, дитина навчається. І виїхати в місто – це можете порахувати – 64 гривні в одну сторону, не враховуючи проїзду по місту. Я вважаю, що це занадто. Бо так, як підвищились тарифи на енергоносії, то перевізники вимушені це зробити. Але нам-то від цього не легше. Нам зарплати не підняли", - скаржиться житель Щербанівської громади Геннадій Ткаченко.

Що відомо:

  • У Щебранівській громаді – 15 сіл.
  • Востаннє вартість проїзду до Полтави підвищували улітку 2021 року, розповів керівник управління житлово-комунального господарства сільради Вячеслав Макаренко.

На початок