Харківська мисткиня створила портрет Міська Барбари з клаптиків паперу

Харківська мисткиня створила портрет Міська Барбари з клаптиків паперу

Харківська мисткиня створила портрет Міська Барбари з клаптиків паперу
Ірина Бондаренко | Nadia RotMan/Facebook

Харківська музикантка та авторка картин з тканини Ірина Бондаренко створила паперовий портрет актора і музиканта Міська Барбари.

Ідея створити портрет Міська виникла раптово 18 жовтня, розповіла Суспільному Ірина Бондаренко. Втілити її вдалося за шість годин. Для цього мисткиня використала цупкий картон та вирізки зі старих журналів.

"Слова вирізаю, щоб як ключі були. Місько був і актором, і музикантом. Він і вірші читав. І у "Мертвого півня" взагалі багато композицій на вірші — не тільки Місько складав, а й відомі поети. То я щось таке брала філософське — що буде нагадувати характер музики або особистості", — говорить мисткиня.

Читайте також: "Найбільш недооцінений геній української музики": яким пам'ятають Міська Барбару

Разом з Міськом Ірина записувала композицію, присвячену загиблому під час теракту біля Палацу спорту у 2015 році 15-річному Дані Дідіку.

"Близько не була знайома, а коли був проєкт "Так працює пам'ять", Василь Рябко запросив на запис пісні, ми зустрілися у студії. І ми з Міськом сиділи й просто розмовляли. Може, він людина така не багатослівна, мені так здалося, але він якийсь... Як співає, такий і у житті. Я його сприймала як легенду рок-музики, а він дуже простий у спілкуванні, дуже щирий, дуже тепло біля нього", — згадує Бондаренко.

Портрет стане частиною експозиції — мисткиня створила колажі з понад 30 українськими та світовими музикантами, акторами, письменниками, художниками, серед яких Михайло Вербицький, Григорій Сковорода, Боб Марлі, Френсіс Скотт Фіцджеральд, Сальвадор Далі, Моцарт, Том Хенкс.

З клаптиків паперу: харківська мисткиня створила портрет з Міськом Барбарою
Фото з архіву Ірини Бондаренко

Виставка проходитиме у Харківській бібліотеці Толстого з 11 по 28 листопада на вулиці Полтавський Шлях, 118. Вхід вільний.

Що відомо

  • Місько Барбара помер 11 жовтня на 50-му році життя. Він був співзасновником гурту "Мертвий півень", що виник у Львові у 1989 році. Впізнаваною рисою гурту стали пісні на вірші відомих українських поетів. За 30 років існування "Мертвого півня" у його складі змінилося близько 20 музикантів. Місько Барбара паралельно грав у харківському театрі "Арабески".

Читайте також

"Місько Барбара – це моя юність". Спогади про співзасновника "Мертвого півня"

На початок