13-річногого волинянина із пересадженим серцем виписали з лікарні

13-річногого волинянина із пересадженим серцем виписали з лікарні

13-річногого волинянина із пересадженим серцем виписали з лікарні
Instagram: Максим Давидюк

13-річного Максима Давидюка, який став першим в Україні підлітком з пересадженим серцем, виписали додому. Хлопець разом із мамою вже поїхав у село Зарудці Камінь-Каширського району.

Про виписку з лікарні Максим повідомив на своїй сторінці в Instagram.

"Нове серце – це для мене шанс на нове життя. Сподіваюся, що все буде добре", – сказав хлопець у відеозверненні до підписників. На виписку до Максима прийшов директор Інституту серця Борис Тодуров, який і оперував хлопця у Львові.

Лікар розповів, що стан Максима – задовільний, але наступні декілька місяців підлітку та його рідним потрібно ретельно стежити за станом його здоров'я. "Треба зараз обмежити контакти з іншими людьми, щоб виключити інфекційні хвороби. Обмежити сильні фізичні навантаження", – сказав пацієнту Борис Тодуров.

Після виписки Максим періодично має навідуватись на консультацію до спеціалістів Інституту серця в Києві. До виписки хлопець пройшов тривалу реабілітацію. На своїй сторінці підліток також розмістив відео, на якому лікарі вчать його правильно дихати.

Що відомо

  • В ніч на 22 вересня у Львівській лікарні швидкої допомоги пересадили донорське серце 13-річному волинянину. Це – перша трансплантація серця дитині в Україні. Після операції хлопця перевезли в київський Інститут серця.
  • Перше донорське серце в Україні пересадили в грудні 2019. Операцію здійснили на Волині. Лікарі Ковельського МТМО прооперували 56-річного Василя Міговку. Донором серця став чоловік з відкритою черепно-мозковою травмою, в якого бригадою спеціалістів констатована смерть мозку. 29 січня Василя Міговку виписали з лікарні.
  • Верховна рада під час засідання 21 вересня прийняла за основу законопроєкт про внесення змін до деяких законодавчих актів, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині (№ 5831) зі спрощення донорства й пересадки органів.
На початок