Виверження вулкану на Канарах може призвести до появи нового мису – вчені

Виверження вулкану на Канарах може призвести до появи нового мису – вчені

Виверження вулкану на Канарах може призвести до появи нового мису – вчені
El Pais

Через виверження вулкану на острові Ла-Пальма, що входить до складу Канарського архіпелагу, другий потік лави може досягнути океану та утворити нову ділянку суходолу.

Про це повідомляє Espress.

Зокрема, за даними вулканологічного інституту Involcan, другий потік лави перебуває вже за 200 метрів від берега океану та наближається до нього зі швидкістю 15 метрів на годину.

Водночас основний потік лави досяг узбережжя ще на початку жовтня. Через це в Атлантичному океані утворилась нова смуга землі площею близько 36 гектарів, що дорівнює близько 50 футбольних полів.

"Карту Ла-Пальми доведеться перемальовувати", – зазначає видання.

При цьому раніше президент Канарських островів Анхель Віктор заявив із посиланням на дані вчених, що поки що немає жодних свідчень тому, що виверження має припинитись найближчим часом, оскільки підземні поштовхи все ще тривають повідомляє Reuters.

"Немає жодних ознак того, що кінець виверження неминучий, хоча це найбільше бажання для всіх", – зазначив він.

Від початку виверження 19 вересня потоки лави спустошили близько 742 гектарів та зруйнували майже 2 тисячі будівель на острові.

Що відомо

  • Вулкан Кумбре-В'єха (з іспанської Cumbre Vieja – "Стара Вершина") на Канарах прокинувся 19 вересня і почав викидати струмені лави та попелу в повітря.
  • Виверження вулкану посилилося у ніч проти 25 вересня. Через це довелося тимчасово закрити місцевий аеропорт.
  • Збитки через виверження вулкану на Канарах сягнули близько 87 мільйонів євро.
  • Іспанський уряд класифікував острів Ла-Пальма як зону лиха через виверження вулкану.
  • 29 вересня потоки лави з вулкану дісталися Атлантичного океану. У результаті взаємодії лави з морською водою утворюються токсичні випаровування.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок