Українська гімнастка Вікторія Онопрієнко завоювала чотири медалі на Гран-прі в Марбельї: відео AP

Онопрієнко не фінішувала в призах лише в одному виді програми з п'яти, а в багатоборстві обійшла чемпіонку світу та ще двох фавориток.

В іспанській Марбельї відбувся останній етап Гран-прі з художньої гімнастики в цьому сезоні. Україну представляли дві спортсменки: Вікторія Онопрієнко, яка на Олімпійських іграх-2020 увійшла до топ-10, та Ніколь Красюк. Обидві разом із Христиною Пограничною та збірною в групових вправах також заявлені на прийдешній чемпіонат світу в японському Кітакюшю, що стартує 27 жовтня.

Онопрієнко на цих змаганнях завоювала одразу чотири медалі з п'яти можливих: по два "срібла" й "бронзи".

Усі медалі Вікторії Онопрієнко в Марбельї

"Срібло" – особисте багатоборство

За підсумком чотирьох вправ Вікторія отримала оцінку 99.8 та на три бали поступилася лише чинній чемпіонці Європи в команді, росіянці Лалі Крамарєнко (102.85). Натомість українці вдалося випередити кількох сильних суперниць, зокрема росіянок Анастасію Сімакову (3-тє місце, 98.4) і дворазову чемпіонку світу Єкатєріну Сєлєзньову (5-те, 93.25) та італійку Софію Раффаелі (4-те, 95.75).

Завдяки успішному виступу в багатоборстві, що також слугувало кваліфікацією, Онопрієнко відібралася до всіх чотирьох фіналів у окремих видах.

"Срібло" – фінал зі стрічкою

У фіналі Онопрієнко додала одразу бал до кваліфікаційної оцінки за стрічку (виросла до 23.9), що дозволило їй посісти друге місце – знову після Крамарєнко (24.35). Українка залишила позаду Раффаелі (23.5), яка взяла "бронзу".

"Бронза" – фінал з обручем

Вікторія показала третій результат у вправі з обручем (24.4) – після росіянок Крамарєнко (26.9) та Сєлєзньової (26.45).

"Бронза" – фінал з булавами

Заробила Онопрієнко медаль і з одним зі своїх найсильніших предметів – булавами. Українка стала третьою у фіналі з 25.2 бала. "Золото" в цьому виді виграла Раффаелі (27.75). Вона єдина гімнастка не з Росії, хто піднялася на найвищу сходинку цього Гран-прі в особистих змаганнях. Представницю РФ Крамарєнко італійка відтіснила на друге місце (26.75).

Онопрієнко не піднялася на п'єдестал лише у вправі з м'ячем: у фіналі вона посіла сьоме місце (22.85).

Ніколь Красюк стала 14-ю в багатоборстві з 80.1 бала та не пробилася до фіналів. Це був перший міжнародний старт українки в цьому сезоні.

• 27-31 жовтня, після завершення чемпіонату світу зі спортивної гімнастики, в тому ж місті – Кітакюшю – відбудеться світова першість з художньої гімнастики.
БоксКомандні види спортуБаскетболДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаТенісЧС-2022 з футболуЗимовий спортЛіга чемпіонів