У столиці Гаїті Порт-о-Пренсі викрали 17 християнських місіонерів зі США та членів їх сімей.
Про це інформує The New York Times із посиланням на джерела в службах безпеки острівної держави.
Повідомляється, що невідомі викрали місіонерів прямо з автобуса, на якому вони мали прямувати з дитячого притулку в аеропорт. За даними видання, викрадення іноземців для Гаїті — поширене явище. Країна протягом багатьох років перебуває в політичній кризі, а близько половини острова контролюють злочинні угруповання. У столиці Порт-о-Пренсі зараз спостерігається хвиля насильства.
Читайте також: Вбивство президента Гаїті й затримання підозрюваних: що відбувається у країні
Зокрема, 11 жовтня, члени місцевих банд обстріляли шкільний автобус в місті, поранивши не менше п'яти людей, включаючи школярів.
Що відомо
- У ніч з 6 на 7 липня злочинці проникли в резиденцію 53-річного президента Гаїті Жовенеля Моїза та вбили його. За даними поліції, серед нападників були 26 колумбійців та двоє американців гаїтянського походження.
- Двоє громадян США гаїтянського походження, яких затримали за підозрою у вбивстві президента Гаїті, заявили, що напад на резиденцію глави держави спланував іноземець на ім'я Майк.
- Після вбивства президента Гаїті Рада міністрів країни ухвалила рішення проголосити на території країни "стан облоги". А сенат Гаїті призначив тимчасовим президентом країни голову верхньої палати парламенту Жозефа Ламбера.
- У лютому 2021 року президент Домініканської республіки Луїс Абінадер анонсував будівництво стіни на кордоні з Гаїті для боротьби з незаконною міграцією і злочинністю.
- Гаїті є найнещаснішою країною Карибського регіону із середньорічним зростанням ВВП всього 1,3% за 20 років. Його слабка економіка і політична нестабільність посилилися пандемією, що звела нанівець зусилля зі скорочення бідності та збільшила нерівність.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!