Зібрали майже 2,5 мільйони тонн зернових: коли завершать жнива на Полтавщині

Зібрали майже 2,5 мільйони тонн зернових: коли завершать жнива на Полтавщині

Зібрали майже 2,5 мільйони тонн зернових: коли завершать жнива на Полтавщині
Суспільне Полтава

Завершити збір пізніх зернових та технічних культур на Полтавщині мають за місяць – приблизно до 15 листопада. Про це Суспільному розповів заступник директора обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Палій. Нині намолотили майже 2,5 мільйони тонн урожаю. Загалом же соняшником, кукурудзою, буряком, соєю та іншими культурами в області засіяно 1 мільйон 200 тисяч гектарів площі, каже Олег Палій.

На Полтавщині збирають урожай
Так відвантажують зібрану кукурудзуа на Полтавщині. Суспільне Полтава

Сергій Кошель комбайнером працює 15 років. На полі чоловік може молотити по 12 годин на день.

"Це – налаштування на вимолот, оберти, проміжки. Коли я натискаю на кнопки, усе це мені виводиться на екран. Це – джойстик управління. По ньому – опускання жатки, хід комбайну. Принцип майже такий, як на автомобілі із коробкою (передач – ред.) автомат. Чим дужче я натискатиму важіль, тим дужче він (комбайн – ред.) їхатиме", - розповідає комбайнер Сергій Кошель.

Врожай кукурудзи
Зібрану кукурудзу комбайн пересипає у вантажівку. Суспільне Полтава

Щоб заповнити бункер комбайну, Сергій Кошель проїжджає близько 2 кілометрів. За цей час намолочує приблизно 9 тонн зерна кукурудзи.

Площа цього поля – 58 гектарів. Його обробляють працівники науково-виробничого господарства, що у селі Стасі. Приблизно половину кукурудзи із нього нині зібрали, каже Геннадій Головін.

"Намолотили на полі, привезли сюди, насипали у завальну яму зерносушильного комплексу. Воно проходить через первинну очистку, заходить у шахти, і в шахтах потім воно постійно крутиться потроху, щоб не залягало. І гаряче повітря проходить, і висушує усе. Це готова фуражна кукурудза у базовій вологості, базовій забрудненості. Далі ми її продаємо", - пояснює директор науково-виробничого господарства Геннадій Головін.

Поле кукурудзи
Площа цього поля, де збирають кукурудзу, майже 60 гектарів. Суспільне Полтава

У зерносушильний комплекс вміщується приблизно 35 тонн кукурудзи. Скільки часу знадобиться на сушку, залежить від вологості зернової культури, говорить Геннадій Головін. А ще на підприємстві зберігають насіння соняшника, яке збирати почали від вересня.

"Ми зібрали соняшник на усіх площах, які у нас є. Врожайність, може, не фантастична, але не гірша, ніж минулого року, – по 2,7 тонни з гектара. Я вважаю, що це нормально. Зібрали цукровий буряк. Цього року у нас невеличка площа, тільки для себе його вирощуємо – для цукру. Він дав, мабуть, рекордну урожайність – майже по 500 центнерів (з гектара – ред.)", - говорить директор науково-виробничого господарства Геннадій Головін.

Зерносушильний комплекс для кукурудзи
У зерносушильний комплекс вміщується 35 тонн кукурудзи. Суспільне Полтава

Завершити роботи, за словами Геннадія Головіна, планують до кінця листопада. Пізні культури у господарстві вирощують майже на 1,5 тисячі гектарах площі. В області ж для цього відведено приблизно 1 мільйон 200 тисяч гектарів землі, каже Олег Палій.

"Соняшник зібраний на 80% площ при середній урожайності 25,5 центнера з гектара. Кукурудза зібрана на 20% площ при середній врожайності 65 центнерів з гектара. І соя зібрана на 85% площ при середній врожайності майже 20 центнерів з гектара. Це більше, ніж минулого року. Цукрових буряків, яких зібрано 30% площ, урожайність складає майже 50 центнерів з гектара", - каже заступник директора обласного департаменту агропромислового розвитку Олег Палій.

Що відомо:

  • На Полтавщині нині зібрали майже 2,5 мільйони тонн зернових культур. Це половина від минулорічного врожаю.
  • Завершити збір пізніх та технічних культур планують у листопаді.
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди