Будівництво біля "Сільпо" у Рівному: головний архітектор відреагував на рішення суду

Будівництво біля "Сільпо" у Рівному: головний архітектор відреагував на рішення суду

Будівництво біля "Сільпо" у Рівному: головний архітектор відреагував на рішення суду
Дмитро Котляров на тлі будівництва/Фото: архів Суспільне Рівне

Питання зі зведенням "тимчасових споруд" навпроти "Сільпо" у Рівному у правовій площині швидко вирішити не вдасться. Про це 14 жовтня у Facebook заявив начальник управління містобудування та архітектури, головний архітектор міста Дмитро Котляров, коментуючи судове рішення на користь підприємця.

Як повідомляло Суспільне напередодні, суд призупинив дію наказу про скасування паспортів прив’язки на споруди біля супермаркету.

“Все вказує на те, що я, на жаль, був правий, коли після аналізу документів зробив висновок: так швидко і легко цього "кіоскового дощу" ми не позбудемося. Отже, позиція перша. У правовій площині швидко і ефективно вирішити (знести) ці та інші "архітектурні елементи не вдасться. Наше законодавство плутане, обросло підзаконними актами, зв'язками”, – пише Котляров.

Водночас головний архітектор вважає, що “завадити цьому та іншим випадкам можна”. Посадовець зазначає, що разом із колегами з початку року працюють над створенням таких умов, коли “ніхто не зможе зазіхнути ні на сантиметр землі громади без дозволу цієї громади”. Цей шлях він називає нелегким і довгим, водночас бізнес отримає прозорі правила роботи.

Головний архітектор повідомив, що 13 жовтня на земельній комісії презентували напрацювання по містобудівній програмі, яка урегульовує питання тимчасових споруд та літніх майданчиків.

"Отже, переді мною був вибір – швидкі рішення, які, на жаль, приносять тільки тимчасове самозаспокоєння, чи напрацювання системних рішень, які унеможливлять за деякий час будь-які порушення. Командою обрали друге, набагато менш популярне, але, на мою думку, більш правильне. Я хотів би помилятися, але логіка така, що з кожним днем ми бачимо тупиковість "простих" рішень і необхідність рішень системних”, – пише Котляров.

Суспільне уточнило в посадовця, чи будуть оскаржувати рішення про призупинення дії наказу на скасування паспортів прив’язки тимчасових споруд біля “Сільпо”. Дмитро Котляров пояснив, що як тільки це рішення отримають на руки, його вивчать юристи та приймуть рішення про подальші дії.

Зазначимо, що перед голосуванням Рівнеради за скасування паспортів прив'язки Дмитро Котляров кілька разів заявляв, що це рішення має великі шанси бути скасованим судом.

Що відомо

  • 13 жовтня депутат Рівнеради Святослав Клічук, який виступає проти будівництва біля супермаркету та називає його незаконним, викликав на об’єкт поліцію, оскільки будівельні роботи там тривали. Натомість представник підприємця показав рішення окружного адмінсуду про призупинення дії наказу на скасування паспортів прив’язки.
  • Наявність рішення на свою користь Суспільному підтвердив замовник робіт, підприємець Олександр Сачевчич. Він сказав, що вважає неправильним, коли отримав дозволи у державній структурі, а потім їх скасовують.
  • Депутат Клічук замовляв проведення незалежної експертизи. У висновку вказано, що під спорудами будівельники облаштували фундамент, що свідчить про можливе порушення закону при встановленні споруд, які мають характер тимчасових. ДАБК почав свою перевірку.
  • У поліції після того, як будівництво набуло розголосу, відкрили провадження та з'ясовують, чи не йдеться про самовільне захоплення землі.
  • 8 жовтня міський голова Олександр Третяк під час відеозвернення назвав заявив, що це “ганебні речі, які відбуваються із захопленням міської землі” та попередив про перспективу демонтажу.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок