15 шкіл на Рівненщині отримали нові шкільні автобуси

15 шкіл на Рівненщині отримали нові шкільні автобуси

15 шкіл на Рівненщині отримали нові шкільні автобуси
майдан Просвіти, фото з вікна Рівненської ОДА

Навчальні заклади Рівненщини отримали 15 шкільних автобусів. Ключі від них 12 жовтня вручили директорам шкіл та головам територіальних громад. Як повідомив голова ОДА Віталій Коваль, область отримала на це субвенцію в розмірі понад 21 млн грн. Частину суми для покупки доклали самі громади.

15 шкільних автобусів довозитимуть школярів та вчителів до навчальних закладів Рівненщини. Найбільше – шість автобусів – отримали громади Вараського району, п'ять – Рівненського, по два – Сарненського і Дубенського районів.

Один з тих, хто керуватиме новим транспортом – Володимир Бабік, він дав свою оцінку обновці.

"Нове є нове, взагалі немає на що заглядати. Масло вчасно заливаєш, соляру заливай і все – дивись за машиною. Але по комфорту не та машинка, хотілося б більше комфорту, щоб на повітряній подушечці, щоб автобус плив", – каже чоловік.

Рівненщина отримала 15 шкільних автобусів. Кому вони дістануться
Суспільне Рівне

Кожен автобус розрахований на 30 місць. Оснащені вони пасками безпеки, аптечками та вогнегасниками. Перевозитимуть шкільні автобуси учнів та вчителів, які проживають далі, ніж за два кілометри від свого навчального закладу.

"В нашій школі – 585 учнів і ці діти з трьох сіл, які доїжджають в село Полиці. Треба підвозити 282 дитини. На сьогодні в нас є один автобус шкільний і один приватний, але нам цього мало. Дітей багато і щоб звести цих всіх дітей, треба кілька рейсів робити одному і тому ж автобусу", – розповідає директорка Полицької школи Віра Рубаха.

Рівненщина отримала 15 шкільних автобусів. Кому вони дістануться
Суспільне Рівне

Автобуси закупили за кошти освітньої субвенції з державного бюджету, а також завдяки співфінансуванню громад. Один такий коштує близько півтора мільйона гривень.

Рівненщина отримала 15 шкільних автобусів. Кому вони дістануться
голова ОДА вручає ключі від автобуса, зліва на фото його перший заступник Сергій Подолін, позаду – троє нардепів: О.Аліксійчук, С.Ковальчук та О.Салійчук. Суспільне Рівне

Планові гроші виділили на 11 автобусів, деякі громади оплатили 50% від вартості і це дозволило придбати 15 одиниць, – каже голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

"Департамент освіти ОДА опрацював з громадами, визначили пріоритети і забезпечили", – додає Віталій Коваль.

Зі слів посадовця, наразі в області транспортом забезпечені 256 шкіл, ще для 70-ти навчальних закладів шкільні автобуси слід закупити. Торік область отримала 23 автобуси.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок