Хмельниччина наближається до "червоної" зони епіднебезпеки, – ОДА

Хмельниччина наближається до "червоної" зони епіднебезпеки, – ОДА

Доповнено
Хмельниччина наближається до "червоної" зони епіднебезпеки, – ОДА
УНІАН

Хмельницька область згідно з показниками визначеними МОЗ наближається до "червоної" зони епіднебезпеки. За словами заступника голови Хмельницької облдержадміністрації Сергія Ткачука, Державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій вже завтра, 13 жовтня, може перевести область у "червону" зону.

"Наразі ми перевищуємо три показники: госпіталізація хворих (63,6% при нормі 60%), коефіцієнт визначення хворих (21,2% при нормі 20%) та рівень захворюваності (476 людей на 100 тисяч населення при нормі менше 70). Тому з завтрашнього дня, Державна комісія з питань ТЕБ і НС, юридично, буде мати можливість перенести Хмельницьку область з "помаранчевої" у "червону" зону", - повідомив посадовець.

Додає, з 21 жовтня вводяться нові карантинні обмеження.

"У "червоній" зоні для поїздок в іншу область, буде потрібно мати при собі: ковід сертифікат, негативний ПЛР-тест або експрес тест на визначення COVID-19. Це стосується водіїв, екіпажів та пасажирів. Відповідатиме за перевірку документів водії та члени екіпажу. Документи вимагатимуть обов'язково. Обмеження стосуються автобусного, залізничного та авіатранспорту. Такі обмеження не застосовуватимуться у міських та внутрішньообласних перевезеннях Нові правила перевезень пасажирів між регіонами, які почнуть діяти з 21 жовтня, не будуть стосуватись неповнолітніх пасажирів, оскільки для них наразі не передбачена можливість оформлення COVID-сертифікату та отримання щеплення проти коронавірусної хвороби", - говорить Сергій Ткачук.

Крім того, у "червоній" зоні будуть вжиті такі обмеження:

  • Заборонена робота закладів громадського харчування, крім адресної доставки та замовлень на виніс. Робота ТРЦ, розважальних закладів, кінотеатрів та театрів.
  • Робота закладів освіти, крім дитячих садків, початкових класів шкіл і закладів, у яких всі працівники вакцинувалися від коронавірусу.
  • Робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів, та фітнес-центрів.
  • У червоній зоні ці обмеження можуть не застосовуватися, якщо у відвідувачів (користувачів), організаторів, усіх співробітників буде наявний зелений ковід-сертифікат.

У "червоній" зоні дозволена робота банків, АЗС, ветеринарних та продовольчих магазинів, аптек.

Посадовець також наголосив, що в області продовжують вакцинувати усіх охочих від COVID-19.

"У нас є наявні усі вакцини. Люди мають право прийти та вакцинуватися від COVID-19. Безвідповідальність громадян призводить до того, що будуть вживатися обмеження. Це не є, жодним чином, обмеження прав громадян на працю, вони мають право працювати, але вони не мають права створювати загрози для інших громадян", - пояснює Сергій Ткачук.

Читайте нас у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

На початок