Чому Волинь потрапила до "помаранчевої" зони та які обмеження діятимуть

Чому Волинь потрапила до "помаранчевої" зони та які обмеження діятимуть

Чому Волинь потрапила до "помаранчевої" зони та які обмеження діятимуть
Суспільне Волинь

З 10 жовтня Волинь знаходиться у "помаранчевій" епідеміологічній зоні. В області перевищені показники за рівнем захворюваності та госпіталізації населення, — розповіла Суспільному керівниця обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Янко.

Чому Волинь потрапила до "помаранчевої" зони

"Станом на 11 жовтня рівень захворюваності на Волині становить 374 людини на 100 тисяч населення при індикаторному показнику 75 на 100 тисяч", — каже Наталія Янко. З її слів, в області також високий показник госпіталізації – понад 61%, при індикаторному показнику 60 на 100 тисяч населення. Додає: найвищі показники по захворюваності зараз у Камінь-Каширському районі.

Наталія Янко вважає, що для того, щоб область не потрапила до "червоної" зони, потрібно збільшувати рівень вакцинації населення.

11 жовтня відбулось регіональне засідання комісії ТЕБ та НС, де вирішили керуватися правилами "жовтої" карантинної зони. Додаткових обмежень в області не вводитимуть, — розповіла Суспільному заступниця голови облдержадміністрації Людмила Тимощук.

Що означає "помаранчева" зона карантину

"Помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки містить обмеження "жовтої" зони та визначається сигнальним про наближення регіону до "червоної" зони. Слід обов'язково дотримуватись маскового режиму, фізичної дистанції у 1,5 м, а також забороняється:

 • проведення масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 кв. м. площі будівлі або території,
 • заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць,
 • заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 особа на 10 кв. метрів,
 • обмеження по часу роботи закладів відсутні.

"Помаранчевий" рівень визначається автоматично, коли буде спостерігатися перевищення хоча б одного з таких показників:

 • завантаженість в регіоні (області) ліжок з киснем більше ніж на 65%,
 • кількість тестувань ПЛР та на антиген протягом 7 днів на 100 тис. населення менше ніж 300,
 • кількість госпіталізацій з коронавірусом чи підозрою за 7 днів на 100 тис. населення понад 60,
 • коефіцієнт виявлених випадків ПЛР або експрес-тестів на антиген понад 20%,
 • зростання кількості госпіталізацій за 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом більш ніж на 50%.

Яка ситуація у Луцьку

"В Луцькій тергромаді захворюваність за минулий тиждень зменшилася на 6%. Тут ми можемо говорити про якусь стабілізацію", — каже начальник управління охорони здоров'я Луцької міськради Володимир Лотвін.

З його слів, у міській тергромаді одне щеплення зробили орієнтовно 44% людей. Двома дозами вакцинувався 21% лучан. Загалом у громаді двома дозами вакцинувалися більш як 47% населення.

Суспільне поспілкувалося з жителями обласного центру і запитало чи знають вони, яких правил потрібно дотримуватись у "помаранчевій" зоні.

Зі слів речниці Головного управління Нацполіції Волині Ольги Бузулук, упродовж двох останніх тижнів правоохоронці винесли пів тисячі адміністративних матеріалів за порушення правил карантину.

Що відомо

 • 11 жовтня COVID-19 виявили у 206 волинян, чотири випадки – летальні.
 • В уряді заявили, що протягом кількох найближчих днів низка областей України можуть перейти до "червоної" зони епідеміологічної небезпеки.
 • Кабінет міністрів підготував постанову, за якою у "помаранчевій" та "червоній" карантинних зонах прохід до державних установ та підприємств буде доступний вакцинованим проти коронавірусу, або за наявності ПЛР-тесту, довідки про перенесену хворобу чи тесту на антиген.
 • 23 вересня вся країна перейшла у "жовту зону" карантину.
На початок