«Потрібно терпіння»: Ольга Пілюгіна з Полтавщини створює гобелени

«Потрібно терпіння»: Ольга Пілюгіна з Полтавщини створює гобелени

«Потрібно терпіння»: Ольга Пілюгіна з Полтавщини створює гобелени
Суспільне Полтава

Майстриня Ольга Пілюгіна близько 30 років створює гобелени. Для них використовує нитки з овечої вовни, які самостійно фарбує, аби отримати необхідний відтінок. Працює у Решетилівці, а живе у Полтаві. У майстерні може проводити понад 12 годин щодня, розповіла Суспільному жінка.

Над гобеленом у власній майстерні у Решетилівці жінка працює близько місяця. Його готує для персональної виставки.

Ольга Пілюгіна з Полтавщини створює гобелени
Майстерня Ольги Пілюгіної. Суспільне Полтава
"Робота починається з ідеї, потім я малюю ескізи. Коли я вже задоволена ескізами, кольоровим вирішенням, я починаю роботу над робочим малюнком у натуральному розмірі"

Цій роботі, каже, навчилася від батьків, дитинство провела у майстерні художників. Перший гобелен створила в 11 років, а нині Ользі 39.

Ольга Пілюгіна з Полтавщини створює гобелени
Ольга Пілюгіна створює ескіз. Суспільне Полтава
"Я пробувала себе у різних техніках, працювала з різними матеріалами, створювала і витинанки, батики, і вишивала, живописні твори (створювала – ред.), декоративний розпис. Але саме гобелен – тому, що працювати з вовною мені найбільше подобається. Це настільки теплий, цікавий природний матеріал, дуже цікавий за фактурами"

Нитки із овечої вовни для гобеленів фарбує самостійно. Так, каже, може підібрати необхідний відтінок.

Ольга Пілюгіна з Полтавщини створює гобелени
Майстриня створює гобелени за допомогою ниток. Суспільне Полтава
"Нитки мене навчив фарбувати тато, це дуже цікавий процес. Тут потрібно відчувати колір, також змішувати різні пігменти для того, щоб отримувати більше відтінків. Потім я підбираю відтінки, бо в фарбах одне, а в нитках зовсім інше. Я ще більше додаю різних кольорових нюансів, і далі починається ткання"
Ольга Пілюгіна з Полтавщини створює гобелени
Робота майстрині «Натхненні сяйвом". Суспільне Полтава

Кожен гобелен створює від місяця до трьох років. На них відтворює, зокрема, рослинні орнаменти, образи людей та птахів. Роботу «Натхненні сяйвом» виткала 2018-го.

"Часто використовую образ птаха. Це як образ людської душі, яка прагне вгору до світла, до знання, до самовдосконалення, до Бога. Тут (на гобелені – ред.) споріднені душі, які дивляться в одну сторону, вони рухаються в одному напрямку до спільної мети"
Ольга Пілюгіна з Полтавщини створює гобелени
Роботи майстрині з Полтавщини, яка створює гобелени. Суспільне Полтава

У майстерні Ольга Пілюгіна створила, каже, майже півтори сотні гобеленів.

"Щоб займатися таким видом мистецтва потрібно терпіння, я терпляча. Коли мені дуже хочеться зробити якусь роботу, то я можу працювати досить довго, і часом навіть не помічаю, як стираються пальці до крові, але це мене не зупиняє. Я все одно йду до досягнення своєї мети"

Нині Ольга Пілюгіна готує роботи для нової експозиції. Загалом свої гобелени представляла в Україні та за кордоном приблизно на 400 виставках, із них 20 персональні.

На початок