Новий канцлер Австрії Шалленберг прийняв присягу. Що про нього відомо

Новий канцлер Австрії Шалленберг прийняв присягу. Що про нього відомо

Новий канцлер Австрії Шалленберг прийняв присягу. Що про нього відомо
Associated Press

11 жовтня у президентській канцелярії в палаці Хофбург у Відні колишній міністр закордонних справ Александер Шалленберг прийняв присягу та офіційно був призначений канцлером Австрії.

Журналісти австрійського Der Standard підкреслюють, що 52-річний дипломат та ексміністр закордонних справ Шалленберг був "шокований" своїм призначенням на пост.

"Шалленберг був шокований, коли Курц попросив його змінити його в канцелярії. У нього не було багато часу, щоб обміркувати це, і він все ж сказав "так", – пише видання.

Повідомляється, що дипломат є наступником лінії Курца у багатьох питаннях внутрішньої та зовнішньої політики. До прикладу, вони мають спільні погляди на міграційну політику.

"Його позиція у питаннях про біженців ідентична точці зору Курца: Австрія вже надала достатньо гуманітарної допомоги, звинувачення в нелюдському ставленні несправедливі, і, перш за все, "2015 рік" (масована хвиля біженців у Європу з Ближнього Сходу після загострення ситуації у Сирії – ред.) не повинен повторюватися", – пише видання.

Der Standard загалом описує Шалленберга, як людину, яка "багато в чому зобов'язана своєю кар'єрою" Курцу: "У внутрішній політиці дипломат поки мало з'являвся. Можна припустити, що тут він дуже уважно буде прислухатися до порад Курца".

Зі свого боку Курц залишиться головою Австрійської народної партії та головою фракції політсили у парламенті країни.

Що відомо

  • 6 жовтня австрійські правоохоронці вранці провели обшуки в штаб-квартиріАвстрійської народної партії, канцелярії Курца, а також Міністерстві фінансів. Причина – підозри у хабарництві та корупції Курца, а також його найближчого оточення.
  • Представників оточення Курца підозрюють у незаконному впливі на ЗМІ. За версією слідства, представники влади замовляли у журналістів "проплачені" опитування і матеріали, а частину виплат нібито здійснили через Міністерство фінансів.
  • У партії відкидали звинувачення.
  • 7 жовтня стало відомо, що опозиція у парламенті вимагатиме відставки голови уряду. "Зелені" – партнери партії Курца по коаліції – поставили під сумнів співробітництво з владою, вони проведуть перемовини з опозицією.
  • Пізніше Курц подав у відставку.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок