Австрійські правоохоронці вранці 6 жовтня провели обшуки в штаб-квартирі Австрійської народної партії, канцелярії прем'єр-міністра країни Себастьяна Курца, а також Міністерстві фінансів. Причина – підозри у хабарництві та корупції Курца, а також його найближчого оточення. У партії звинувачення відкидають.
Про це пише Der Standart.
Представників оточення Курца підозрюють у незаконному впливі на видання Österreich і oe24.at. За версією слідства, представники влади замовляли у журналістів "проплачені" опитування і матеріали, а частину виплат нібито здійснили через Міністерство фінансів, зазначає Der Standart.
"В очах прокуратури Австрії канцлер був або залишається "центральною особою в справі"", – повідомляє видання.
Серед підозрюваних у справі також генеральний секретар Міністерства фінансів Томас Шмід, ексміністр у справах сім'ї та молоді Софі Кармасін і медіамагнати Вольфганг і Хельмут Феллнер, а також сам Курц.
Австрійська народна партія назвала звинувачення неправдивими й необґрунтованими.
"Після помилкових звинувачень, які вже були висунуті проти Себастьяна Курца, Йозефа Прёлля, Гернота Блюмеля, Хартвіг Лёгера, Бернхарда Бонеллі і інших, і всі вони виявилися необґрунтованими, тепер будуються нові звинувачення щодо подій, які частково відбулися п'ять років тому. Це завжди відбувається з однією і тією ж метою і системою: завдати шкоди Народній партії і Себастьяну Курцу", – цитує заяву партії видання Der Standart.
Медіагрупа, яка володіє вищевказаними ресурсами, також відкидає звинувачення, пояснюючи це “серйозним непорозумінням”. Там запевняють, що Мінфін ніколи не платив журналістам і ніяких угод з владою не було.
Раніше 27 серпня 2021-го Земельний суд Відня визнав колишнього віцеканцлера Австрії Гайнца-Крістіана Штрахе винним у корупції та засудив до 15 місяців умовного тюремного ув'язнення.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!