Боттас здобув першу перемогу в сезоні, у Формулі-1 змінився лідер. Як пройшов Гран-прі Туреччини АР

Гемілтон не зміг потрапити на подіум.

Гран-прі Туреччини, як і попередній етап Формули-1 в Росії, не потішив хорошими погодними умовами. Уже на старті гонки йшов слабкий дощ, тож усі двадцять пілотів розпочинали заїзд на проміжній гумі.

Із першої позиції стартував гонщик Mercedes Валттері Боттас, другим - Макс Ферстаппен із Red Bull, а трійку після кваліфікації замкнув Шарль Леклер із Ferrari. При цьому найкращий час у відбірковій гонці показав Льюіс Гемілтон, однак він через заміну мотора напередодні Гран-прі Туреччини розпочав змагання лише з одинадцятої позиції.

Уже після старту гонки Фернандо Алонсо з Alpine розвернуло на першому ж повороті, однак іншим пілотам вдалось уникнути подібного. При цьому Гемілтон уже з найперших кіл став відігравати позицію за позицією. Так, на 22-му колі гонщик Mercedes дістався п'ятого місця, але від лідера заїзду Боттаса його відділяли близько 18 секунд. Пізніше британець намагався пройти Серхіо Переса з Red Bull і ввійти в топ-4. Але Перес захистився.

Після 35-го кола пілоти один за одним стали заїжджати в бокси для заміни гуми. Зокрема, поки Боттас 2,5 секунди був у боксі, у лідери вийшов Леклер. А от гонщик Aston Мartin Себастьян Феттель став єдиним учасником змагань, який замінив проміжну гуму на медіум, коли інші обирали свіжу проміжну. Це одразу далось узнаки Феттелю - на мокрій трасі він майже не міг контролювати хід гонки й одразу повернувся в бокс.

Водночас Гемілтон піднявся на четверту сходинку, але продовжував виступ без піт-стопу, як і проміжний лідер заїзду Леклер, що на той момент утримував ще й найкращий час на колі.

На 47-му колі Боттас зумів випередити Леклера. При цьому Ферстаппен тримався на третьому місці, відстаючи від лідера на шість секунд. Гемілтон, своєю чергою, утримував четверту позицію, програючи пілоту Red Bull близько п'яти секунд. А вже на 48-му колі, коли Леклер заїхав на піт-стоп, гонщик "срібних стріл" піднявся на третє місце. Але ненадовго - за 7 кіл до кінця Гемілтон також змінив гуму, уперше за гонку, і пропустив уперед Переса та Леклера.

У підсумку Гемілтону не вдалось відіграти позиції після заміни гуми. Водночас Боттас зумів утримати перше місце, відриваючись від найближчого переслідувача Ферстаппена на 11 секунд. Третій результат показав ще один пілот Red Bull Перес.

До слова, Боттас також показав найкращий час на колі. Перемога в Туреччині стала для нього першою в сезоні та десятою в кар'єрі. Востаннє він вигравав у 2020 році на Гран-прі Росії.

Після Гран-прі Туреччинин-2021 лідером Формули-1 став Ферстаппен - у загальному заліку він випередив Гемілтона на 6 очок. При цьому третім залишився Боттас.

• До фінішу сезону Формули-1 - шість Гран-прі. Наступний старт - у США (22-24 жовтня), після того пройдуть етапи в Мексиці та Бразилії.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів