Допомогти ділом, а не грошима. Три буковинські благодійні ініціативи, які потребують волонтерів

Допомогти ділом, а не грошима. Три буковинські благодійні ініціативи, які потребують волонтерів

Допомогти ділом, а не грошима. Три буковинські благодійні ініціативи, які потребують волонтерів
Суспільне Буковина

На Буковині діють три благодійні ініціативи, які потребують допомоги волонтерів. Їхні учасники допомагають вміннями та роботою. Розповідаємо, як до них долучитись.

Наставники для дітей

В області діє програма наставництва для дітей, які позбавлені опіки, або перебувають у кризових центрах чи інтернатах. Наставники допомагають з адаптацією — вчать планувати витрати, готувати їжу, допомагають із навчанням.

Наставником може стати повнолітня людина, яка подасть заяву. Її потрібно оформити у місцевому соццентрі. До неї необхідно подати висновок про стан здоров'я та довідку про відсутність судимості. Опісля вас запросять на коротку співбесіду. Якщо ви її пройдете, то зможете відвідувати курси з підготовки наставників.

Читайте також: Як стати наставником для дітей, які позбавлені опіки

Наставники для бабусь

Волонтери проєкту "Допомога бабусі" допомагають самотнім пенсіонерам. Вони прибирають у них вдома, ремонтують побутові речі та просто спілкуються з старенькими. За словами засновниці проєкту Надії Молчанової, останнє — найосновніше для пенсіонерів.

Надія публікує історії стареньких на своїй Instagram-сторінці. Там волонтери можуть обрати собі підопічних та написати, аби дізнатись, якої допомоги потребують старенькі.

Екорейдери

Учасники ініціативного руху прибирають у парках, скверах та інших громадських місцях. Вони збираються щосуботи. Здебільшого прибирання триває дві години. Опісля роблять спільне фото.

Перед цим у спільному чаті вирішують, яку локацію прибирати. Дати та місця прибирань публікують на своїй Facebook-сторінці.

Читайте також

Розчищали могили та виносили гілля. Екорейдери прибирали єврейське кладовище у Чернівцях

У Чернівцях збирають кров для мотоцикліста, який травмувався на День міста

На початок