У Запоріжжі відкрилася виставка художника Мирослава Добрянського присвячена козацтву

У Запоріжжі відкрилася виставка художника Мирослава Добрянського присвячена козацтву

У Запоріжжі відкрилася виставка художника Мирослава Добрянського присвячена козацтву
Фото: Суспільне Запоріжжя

Виставка "Запоріжжя – колиска козацтва, у картинах Мирослава Добрянського" відкрилася в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї – з нагоди прийдешніх свят Покрови Пресвятої Богородиці, Дня українського козацтва та Дня захисників і захисниць України.

У виставковому залі цокольного поверху обласного краєзнавчого музею представлені 27 картин запорізького художника Мирослава Добрянського. Усі, крім однієї, надав директор культурного центру "Хортиця" Валерій Козирєв.

"25 років ми картини колекціонували, адже Мирослав мій товариш, мій друг. Ми разом вчилися 49 років тому на історичному факультеті. Чому вирішили зараз виставити картини? Україна сьогодні трохи хворіє духовно, а ці картини зображують той період історії Запорізького краю, козацтва, чумацтва і кобзарства, коли сильні люди боролися за волю і Незалежність, яку потрібно сьогодні мати", – каже Валерій Козирев.

выставка
Фото: Суспільне Запоріжжя

Картини, що на виставці, написані протягом 36 років, каже художник Мирослав Добрянський. Зацікавився козацькою епохою у студентські часи, спочатку творив у графіці, а з 80 років почав більше працювати у живописі.

"Ви знаєте Дмитра Яворницького, видатного українського вченого? І він написав таку фразу: "Я зійду зі свого шляху у бік, щоб дати дорогу молодій силі, якщо вона того забажає продовжити таку любу моєму серцю справу. І тоді, я скажу так: "Ще не вмерла козацька сила, ще не вмерло козацтво, воно розів’ється буйним цвітом по всій землі, розіллється широкою повінню по всьому світу і буде жити в серцях молодих поколінь допоки світитиме ясне Сонце!". Я ці слова прочитав досить давно, і коли починав, я не розумів, в принципі, те, що він мав на увазі, але прийшов час", – каже Мирослав Добрянський.

выставка
Мирослав Добрянський. Фото: Суспільне Запоріжжя

У 2013 році Мирослав Добрянський створив картину "Тарас Шевченко на Хортиці". Зобразив постать українського поета, прозаїка і драматурга, коли він був на острові. Поруч із Тарасом Шевченком хлопчик – це він у дитинстві, а поряд його дід. На другому плані, ніби на хмарах, зображені козаки та образ молодої дівчини – це Україна, каже Мирослав Добрянський. За його словами, відтворив Шевченка не таким, яким його можна побачити на інших картинах.

выставка
Фото: Суспільне Запоріжжя

"Річ у тім, що він по описах дуже був привабливою людиною, приваблював молодих і красивих жінок, і це ви знаєте. Ще була моя мама жива, і коли вона дізналася, що я буду малювати Шевченка, вона сказала: "Не малюй його так, як його малюють художники – з-під лоба чорних брів там, очі такі – малюй його по-іншому". Елементи цієї картини теж символічні. Починався 13-ий рік. Ще не було Революції Гідності і нічого такого. А в мене було передчуття поганого, щось станеться таке. І там козаки сумують за Січчю, і цей сум я передавав на другому плані", – каже художник.

Виставка "Запоріжжя – колиска козацтва, у картинах Мирослава Добрянського" діятиме у краєзнавчому музеї до 8 листопада. Вхід платний.

Читайте також: У Запоріжжі відкрилася виставка старовинних хрестів, зібраних на сході України
На початок