На Буковині припинили газопостачання до двох сіл: газопровід не можуть відремонтувати понад рік

На Буковині припинили газопостачання до двох сіл: газопровід не можуть відремонтувати понад рік

На Буковині припинили газопостачання до двох сіл: газопровід не можуть відремонтувати понад рік
Суспільне Буковина

У Чернівецькій області припинили газопостачання до двох сіл. Це пов'язано зі зниженням температури, яку не витримує тимчасовий газопровід. Водночас основний не відремонтований понад рік.

Про це повідомляють на сторінці Чернівцігазу у Facebook.

Газ відімкнули у селах Бережниця та Слобода Банилів у ніч з 8 на 9 жовтня. Аби безперебійно подавати газ до шести сіл Вижницького району, потрібен ремонт основного газопроводу, який у червні минулого року зруйнував паводок, повідомляють у Чернівцігазі.

Газопровід перебуває у державній власності.

Що відомо

  • У червні 2020 року паводкова хвиля пошкодила газопровід "Джурів-Банилів", який обслуговував шість населених пунктів. Труба перебуває у державній власності, для її відновлення потрібно дев'ять мільйонів гривень.
  • Жителів сіл обслуговують через тимчасовий газопровід, який за свої гроші побудував Чернівцігаз. Раніше у коментарі Суспільному голова правління компанії Віктор Горда сказав, що тимчасовим газопроводом можна користуватись допоки добова температура не опуститься до менш як п'ять градусів.
  • Раніше з держбюджету виділили понад шість мільйонів гривень на ліквідацію наслідків паводку, зокрема ремонту газопроводу. Втім гроші не освоїли та повернули у держбюджет. Про це йдеться у відповіді на запит Суспільного.
  • Заступник голови ОДА Богдан Ковалюк повідомив, що гроші в область надійшли 25 грудня, наступного дня потрібно було здійснити проплати за угодою щодо відновлення газопроводу. Обласна адміністрація не могла за день виконати ремонт, який мав тривати півтора місяця. Про це він сказав в етері програми "Сьогодні. Головне" на Суспільне Буковина.
  • 30 вересня 2021 року на Конгресі місцевих та регіональних влад голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук передав звернення від жителів Банилівської громади з проханням відновити газопостачання. Після цього президент Володимир Зеленський звернувся до міністра енергетики Германа Галущенка. Урядовець пообіцяв "знайти як це зробити і виконати".
На початок