Троє чернігівських дітей перемогли на Всеукраїнській олімпіаді із ментальної арифметики

Троє чернігівських дітей перемогли на Всеукраїнській олімпіаді із ментальної арифметики

Троє чернігівських дітей перемогли на Всеукраїнській олімпіаді із ментальної арифметики оригінал

Усно рахувати приклади із багатозначними числами на швидкість і при цьому розказувати вірші або виконувати гімнастичні вправи. Це вміють робити переможці Всеукраїнської олімпіади із ментальної арифметики – 3-є чернігівських дітей повернулися з нагородами з останньої, яка пройшла минулими вихідними в Києві. Наша знімальна група бачила, як проходять їх тренування.

«Мене звати Фера, мені 5 років. Я рахую двозначні на швидкості 1 секунда – 10 дій і виконую одночасно гімнастичні вправи з віршем», - розповідає дівчинка.

Ферран Любинська займається гімнастикою та півроку – ментальною арифметикою. Вправи з обох своїх захоплень поєднала, додала читання вірша і зайняла перше місце на 3-й Всеукраїнській олімпіаді з ментальної арифметики.

А це - Ярослав Івашко та Богдан Марченко. Ярослав з олімпіади в Чернігів повернувся з першим місцем, Богдан – з другим. Обоє хлопців ментальною арифметикою займаються 2,5 роки.

В ментальній арифметиці діти можуть одночасно із лічбою танцювати, розповідати вірші, малювати або виконувати якісь інші дії. При цьому числа усно складають багатозначні у випадковому порядку. 8-річний Богдан Марченко на олімпіаді на швидкості 0,6 секунди рахував 26 прикладів із віршем.

«Вона розвиває мені пам'ять і я став дуже класно рахувати на математиці в школі», - каже Богдан Марченко.

Мама Богдана Дінара Марченко розповідає: «Він день і ніч, окрім всіх інших гуртків – тренується і тренується».

Ярослав Івашко каже – окрім занять у гуртку, вдома тренується від 15-30 хвилин до декількох годин. Іноді – цілий день.

«І якщо ти чотири дні так тренувався – можна подивитися мультик».

Мама Ярослава Катерина Івашко каже: «Ми займалися навіть, були такі тижні, що займалися по 4-5 годин. Він дуже змінився – розуміє, що таке відповідальність, навантаження, може свій день розписати».

Під час усного рахунку діти постійно рухають пальцями.

«На таких штуках – називається абакус – на них можна рахувати великі приклади, множення і ділення, а я це собі в умі представляю, як рахую», - пояснює Ярослав Івашко.

«Ментальна арифметика – методика, направлена на розвиток інтелекту. Діти спочатку вивчають рахунок на рахівниці абакус, а потім уявляють її, і тим самим тренують свою голову – 2 півкулі свого мозку. У нас же одна півкуля відповідає за творчість, друга – за логічне мислення. Вони можуть робити кілька дій одночасно», - говорить тренерка з ментальної арифметики Тетяна Ларіна.

5-річна Ферран собі завдання ускладнила і візуалізує рахівницю без допомоги пальців, каже її тренерка Тетяна Гречишнікова: «Є можливість або допомагати собі руками, те що ми механічно виконуємо на абакусі – ми переносимо в уяву і уявляємо, наче у нас в повітрі намальований наш абакус і ми там пересуваємо руками кісточки. Але це можна просто робити у себе у голові».

Фера у 5 років усно складає і тризначні числа. І вже допомагає рахувати, що попросять, своїм бабусям, каже мама дівчинки.

«Я так дивлюсь, що можна було і раніше віддавати, бо схоплює дуже швидко. Дівчатка вже деякі, подружки, до школи ходить, але до рахунку такого не дійшли щось», - говорить мама Фери Лідія Любинська.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди