Передача картодрому у власність Полтавської області на завершальному етапі

Передача картодрому у власність Полтавської області на завершальному етапі

Передача картодрому у власність Полтавської області на завершальному етапі Суспільне Полтава

У Полтаві завершують процес передачі картодрому із міської власності в обласну. Про це Суспільному розповів начальник управління майном Полтавської облради Сергій Сагайдачний. За його словами, після затвердження на ще одній постійній комісії, питання мають винести на розгляд сесії обласної ради.

Полтавський картодром "Лтава" – один із трьох в Україні, де нині влаштовують авто- та мотоперегони.

"Проводити змагання високого рангу можуть лише три траси – це Київ, Кам’янське та Полтава (картодроми у цих містах – ред.), а мають ліцензію спортивного об’єкту лише Полтава та Кам’янське", – говорить організатор змагань на картодромі "Лтава" Андрій Приходько.

Полтавський картодром передають на баланс областіСуспільне Полтава

Полтавський картодром «Лтава» – один із трьох в Україні, де нині влаштовують авто- та мотоперегони

Андрій Приходько на картодромі організовує всеукраїнські та клубні змагання, а ще тренувальні збори.

"Змагання з картингу, бо це картодром, – це одна з основ. Мотоперегони – шосейно-кільцеві перегони на мотоциклах. Навіть можна проводити карт-слаломПерегони на невеликій ділянці, що передбачають, зокрема, об’їзд перешкод, цього року влаштовували", – додає Андрій Приходько.

"Цього року в нас на трасі до 20 змагань. Починається у березні (змагальний сезон – ред.). Кожна траса унікальна. Полтавська – тим, що нема ні в Києві, ні в Кам’янському трибуни. У нас трибуна на 2,5 тисячі глядачів", – каже директор картодрому "Лтава" Віктор Черниш.

У Полтаві завершують процес передачі картодрому на баланс областіСуспільне Полтава

Трибуна полтавського картодрому потребує ремонту

За словами директора, нині трибуна потребує ремонту. Понад 30 років таких робіт не влаштовували через брак фінансування.

"Порушена гідроізоляція, тому воно тече все вниз. Комунікації повністю всі не годяться. У цей час у нас ні води немає. Зараз шукаємо – відкрили, знову десь прорвало. Змагання не знаю, як завершити. І каналізація прорвана. Не годиться освітлення, повністю треба замінювати електрообладнання", – додає Віктор Черниш.

Від створення спортивно-технічного комплексу він перебував у комунальній власності міста. Цього року його почали передавати на баланс області. Зокрема, 23 липня таке рішення підтримали депутати на сесії міськради. Тоді міський голова Олександр Мамай Суспільному розповів, що роблять це, бо у бюджеті громади немає грошей на ремонт картодрому. Крім того, питання прийняття комплексу у власність Полтавщини розглядали і в обласній раді – на сесії та профільних комісіях.

Спортивно-технічний комплекс "Лтава" готуються передати з міської власності в обласнуСуспільне Полтава

Спортивно-технічний комплекс "Лтава" відкрили 1985-го

Зокрема, 8 жовтня – схвалили на засіданні постійної комісії з питань молодіжної політики, спорту та туризму. Після цього винесуть на розгляд бюджетної комісії, а після погодження – на сесію обласної ради, каже начальник управління майном.

"Це завершальний етап у процесі передачі. На попередній сесії ми прийняли та надали згоду. Провели інвентаризацію, відпрацювали всі моменти технічні. Виносимо на сесію, після цього рішення буде складений акт приймання-передачі, проведена реорганізація цього закладу в обласний заклад. І він буде працювати за своїм призначенням", – розповідає начальник управління майном Полтавської облради Сергій Сагайдачний.

"Тривали дуже такі серйозні перемовини між містом та областю. На сьогодні (8 жовтня 2021-го – ред.), фактично, вже є певна карта дій, створення програми розвитку картодрому і, відповідно, авто-, мото- видів спорту різних. Можливості фінансування такого роду програм на рівні області значно більші, тому що це може бути й державний бюджет, і, відповідно, громади, які мають бажання утримувати, співфінансування міжмуніципальне. Але в межах міста – це трошки обмежені можливості", – повідомляє перший заступник голови Полтавської облради Олександр Лемешко.

Передача картодрому у власність Полтавщини дасть більше можливостей для ремонтуСуспільне Полтава

Передача картодрому у власність Полтавщини дасть більше можливостей для фінансування

Крім трибуни, потребує ремонту і сама траса. Її створювали за рекомендаціями спортсменів. Загальна протяжність асфальтованого покриття на картодромі – 1050 метрів, каже Віктор Черниш.

"2005-го року перекривали трасу повністю. Наступного року весь асфальт практично розсипався. Тому 2012-го року смуги – видно, вони відрізняються, якщо подивитися, на трасі, – повністю смуги переробили. Після того трохи ремонтували. То там, то там", – каже директор картодрому "Лтава" Віктор Черниш.

"Є ще гірші траси, тому можна оцінювати на чотири з мінусом. Цікава конфігурація, досить складна. Ми по ній катаємось у дві сторони – це проти годинникової стрілки і конфігурація "реверс" (зворотній напрямок – ред.). Подобається інфраструктура, що є велика трибуна, з якої видно весь картодром", – говорить організатор змагань на картодромі "Лтава" Андрій Приходько.

За словами директора, спортивно-технічний комплекс "Лтава" відкрили 1985-го. Його трасу будували відповідно до міжнародних стандартів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди