Палац спорту у Хмельницькому: чому змінюється сума витрат і дата відкриття

Палац спорту у Хмельницькому: чому змінюється сума витрат і дата відкриття

Палац спорту у Хмельницькому: чому змінюється сума витрат і дата відкриття
Фото: Суспільне

Майбутній Палац Спорту у Хмельницькому наразі готовий на 67%. Про це говорить заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук. За словами чиновника, об’єкт буде іншим, ніж планувалось раніше. Нагадаю, зводити палац спорту розпочали у 2019 році.

У Палаці Спорту наразі закінчують підведення усіх комунікацій, тривають оздоблювальні роботи та монтують димовивідну та пожежну системи, розповідає заступник начальника управління капітального будівництва Хмельницької міської ради Дмитро Дмитрів. Додає: споруда повністю інклюзивна. Спорткомплекс матиме чотири зали фізкультурно-оздоровчої частини на 356 квадратів кожен та глядацьку залу на три тисячі сидячих місць, балкони і спортивне ядро для різного рівня змагань.

Загалом тут планують навчати 20 видам спорту, шість з них пріоритетні, розповідає начальник управління молоді та спорту міської ради Сергій Ремез: "Це волейбол, баскетбол, тхеквондо ВТФ, карате, вільна боротьба і гандбол. Що стосується допоміжних приміщень, то планується використовувати одне з приміщень як тренажерна зала та ігрова зона для дітей, один мультифункціональний зал для занять єдиноборствами, спеціалізований зал для фехтування і зал для настільного тенісу".

З появою Палацу Спорту, каже Сергій ремез, популяризуватимуть у місті нові види спорту, зокрема, флорбол, бадмінтон. Наразі у місті немає аналогів для проведення такого рівня змагань, каже чиновник.

Палац спорту матиме глядацьку залу на три тисячі місць.
Палац спорту матиме глядацьку залу на три тисячі місць. Фото: Суспільне

Подібних залів немає й в області, говорить начальниця управління молоді та спорту облдержадміністрації Наталя Томусяк. Вважає, що з появою Палацу спорту спортсмени з Хмельниччини зможуть вийти на новий рівень: "Для змагань це буде ідеальна споруда. Також тут можна проводити навчально-тренувальні збори. Тут може тренуватись збірна команда області по підготовці до всеукраїнських змагань".

До кінця цього року на зведення Палацу Спорту очікують ще 55 мільйонів гривень від держави. Цьогоріч на будівництво з міського бюджету взяли 17 мільйонів, з державного 95. Загальна вартість будівництва - 282 мільйони. Але ця сума може збільшитись через зміни до проєкту, пояснює заступник Хмельницького міського голови Микола Ваврищук: "Наразі ми переглядаємо проектно-кошторисну документацію. Є додаткові вимоги до звуку, які повинні відповідати європейським стандартам, і до світла. Споруда буде мати дуже сучасні технології: це і режим пропуску-випуску людей, це звук, світло. Це те, чого нема в інших палацах спорту в Україні".

Чиновник додає: при достатньому фінансуванні восени 2022 року у Палаці Спорту зможуть провести перший чемпіонат Європи.

Читайте також

На початок