Іспанія дарує на день народження 18-річним підліткам 400 євро на культурні потреби

Іспанія дарує на день народження 18-річним підліткам 400 євро на культурні потреби

Іспанія дарує на день народження 18-річним підліткам 400 євро на культурні потреби

Підлітки, яким у 2022 році виповниться 18 років, отримають квиток у розмірі 400 євро на культуру — вони зможуть витрачати його на книжки, концерти та квитки в кіно. Про це заявив прем'єр-міністр Іспанії Педро Санчес.

Санчес сказав, що це рішення дасть молоді більший доступ до культури, і водночас допоможе іспанській культурній індустрії, яка зазнала великих фінансових втрат під час пандемії Covid-19. Іспанія наслідує аналогічний досвід Італії та Франції , де уряди розподілили кошти у розмірі 500 євро та 300 євро для молодих людей, щоб вони могли витратити їх на культурні заходи.

Іоне Беларра, лідерка партії Unidas Podemos та міністрка соціальних прав, заявила, що "квиток культури"— це пропозиція її партії.

Віце-президентка Йоланда Діаз, лідерка Unidas Podemos, заявила, що "підтримка мистецтва та майбутнього молоді є важливою умовою бюджету, яка має діяти як імпульс для культури".

Хто матиме право на квиток культури?

Починаючи з 2022 року гроші будуть виділятися всім молодим людям з того моменту, як їм виповниться 18 років.

Вартість цієї ініціативи для Іспанії — 200 мільйонів євро. Міністерство культури та спорту, відповідальне за впровадження нових виплат, підрахувало, що гроші на культуру отримають півмільйона молодих людей по всій країні.

Для чого може використовуватися квиток культури?

За словами Педро Санчеса, гроші можна витратити на книги або відвідування кіно, театру та концертів.

Іспанія дарує на день народження 18-річним підліткам 400 євро на культурні потреби
Педро Санчез, прем'єр-міністр Іспанії.

Однак гроші матимуть різне цільове призначення, тому молодим людям не вдасться витратити їх лише на книги, наприклад. Точні подробиці того, на скільки розділів вони будуть поділені, поки не відомі. Також поки не зрозуміло, чи буде квиток використовуватися з мобільним додатком, як, наприклад, у Франції та Італії, чи це буде якась інша система.

Цікаво, що прем'єр-міністр спочатку заявив, що квиток культури включатиме відвідування кориди, але згодом міністр культури і спорту Мікель Іссет заперечив це. Також є інформація, що молоді люди зможуть використовувати культурний квиток для покупки відеоігор.

До цього уряд Іспанії оголосив про запуск схеми грошових компенсацій на житло, яка даватиме 18–35-річним особам із середнім рівнем доходу щомісячну знижку 250 євро від вартості оренди житла. Обидва заходи були оголошені в рамках узгодженого бюджету іспанського уряду на 2022 рік, хоча вони все ще мають бути затверджені Кабміном Іспанії на засіданні в четвер.

Читайте також

Хто такий Абдулразак Гурна: розповідаємо про нобелівського лавреата з літератури

До Всесвітнього дня балету театри всього світу покажуть у прямому етері репетиції і постановки

Перекладач на обкладинці — ставити чи ні: інтерв'ю з українськими видавцями

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант