Зеленський помилував 31 засудженого військового

Зеленський помилував 31 засудженого військового

Зеленський помилував 31 засудженого військового
УНІАН

Президент Володимир Зеленський підписав указ про помилування 31 військового, засудженого через злочини легкого та середнього ступеня тяжкості.

Як повідомляє Офіс президента, ініціаторами помилування виступили Консультативна рада з питань забезпечення прав і свобод захисників України та Комісія при Президентові України у питаннях помилування

"Беручи до уваги ступінь тяжкості вчинених злочинів, строк фактичного відбуття покарання, особи засуджених, їхній сімейний стан, поведінку до вчинення злочину та після засудження, відшкодування завданих збитків та усунення заподіяної шкоди, думку органів і установ виконання покарань щодо доцільності помилування та інших обставин, відповідно до пункту 27 статті 106 Конституції України Володимир Зеленський підтримав пропозицію Комісії та підписав указ про помилування цих засуджених", – йдеться у повідомленні.

За словами керівника Офісу президента Андрія Єрмака, таке окреме подання про помилування військових зроблено вперше в новітній історії України. При цьому при визначенні осіб для помилування враховувались їхні заслуги перед державою.

Водночас голова Комісії у питаннях помилування Андрій Гота розповів, що під час розгляду справ були відібрані військові, які не вчиняли тяжких злочинів. Зокрема, помилування не стосується справ щодо військовослужбовців, які скоїли ДТП у стані алкогольного сп'яніння. Також не розглядаються справи засуджених за вбивство. Гота додав, що зі звільненими від покарання спілкуватиметься психолог, який працюватиме над їхніми бойовими травмами й допомагатиме соціалізуватися.

За словами Андрія Готи, Комісія розглядатиме питання про помилування не лише щодо ветеранів. Зокрема, її працівники самостійно шукатимуть представників вразливих категорій серед засуджених – неповнолітніх, жінок з дітьми та людей з інвалідністю, й детально вивчатимуть кожну справу.

Що відомо

  • 20 серпня президент Володимир Зеленський вніс зміни в Положення про порядок здійснення помилування.
  • Нові правила передбачають, що від відбування покарання в порядку помилування після фактичного відбуття ними строків можуть бути звільнені "особи, засуджені за вчинення корупційних кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень, пов'язаних з корупцією, порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції".
  • Також документом передбачено, що у виняткових випадках за наявності надзвичайних обставин клопотання про помилування також може бути подано головою або іншим членом Комісії при президентові у питаннях помилування, Уповноваженим Верховної Ради з прав людини, радником-уповноваженим президента з прав дитини та дитячої реабілітації або уповноваженим президента з питань безбар'єрності.
  • У квітні дев'ять українців, які перебували у виправних закладах Королівства Таїланд, отримали королівське помилування.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок