Зеленський змінив порядок помилування в Україні

Зеленський змінив порядок помилування в Україні

Зеленський змінив порядок помилування в Україні
Офіс президента

Президент Володимир Зеленський вніс зміни в Положення про порядок здійснення помилування.

Про це йдеться в указі президента №373 від 20 серпня.

В попередній редакції положення передбачалось, що від відбування покарання в порядку помилування після фактичного відбуття ними строків, встановлених частиною третьою статті 81 (Умовно-дострокове звільнення від відбування покарання) Кримінального Кодексу можуть бути звільнені "особи, засуджені за вчинення корупційних злочинів".

Згідно з указом, тепер під цей пункт підпадають "особи, засуджені за вчинення корупційних кримінальних правопорушень, кримінальних правопорушень, пов'язаних з корупцією, порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції".

Також документом передбачено, що у виняткових випадках за наявності надзвичайних обставин клопотання про помилування також може бути подано головою або іншим членом Комісії при президентові у питаннях помилування, Уповноваженим Верховної Ради з прав людини, радником-уповноваженим президента з прав дитини та дитячої реабілітації або уповноваженим президента з питань безбар'єрності. До такого клопотання долучаються будь-які документи, які мають значення для застосування помилування".

Також змінами в положення передбачено, що засідання Комісії при Президентові України у питаннях помилування "за наявності технічних засобів може бути проведено дистанційно в режимі відеоконференції".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок