Україна здобула надвольову перемогу на старті відбору на Євро-2022 з гандболу серед жінок ФГУ

Перемогли на виїзді бронзових призерок чемпіонату Європи-2020.

Жіноча збірна України з гандболу розпочала виступ у відборі до Євро-2022. В одній групі з українками Олімпійські чемпіонки та віцечемпіонки Європи (Франція), а також бронзові призерки останнього Євро (Хорватія). А ще Чехія, яка грала на останніх трьох чемпіонатах Європи (Україна не відібралася на жоден).

У першому турі Франція вдома розгромила Чехію - 38:22, а Україна грала в гостях проти Хорватії. Саме хорватки були однозначними фаворитами матчу.

За стартові 10 хвилин Хорватія повела з рахунком 7:2, і хоча українкам вдалося скоротити відставання до "-2" за останні хвилини першого тайму хорватки знову збільшили його - 15:11 (останній гол за українками).

Усе змінилося після перерви: за перші 10 хвилин другого тайму Хорватія не закинула жодного м'яча, Україна - п'ять. І це дозволило гостям перетворити рахунок 11:15 в 16:15 на свою користь!

Збільшити перевагу українкам не вдавалося, хорватки то постійно наздоганяли, то гості знову виходили вперед на один м'яч. Особливо нервовими видалися останні кілька хвилин - за рахунку 23:22 воротарка України Юдіт Балог здійснювала сейв за сейвом, але українки все ніяк не могли закинути ще м'яч.

Зрештою, за 30 секунд до кінця матчу Україна втратила м'яч в атаці, хорватки бігли в швидку контратаку, але її ціною 2-хвилинного вилучення було зупинено. Остання атака залишалася за господарками, але безрезультативно - 23:22 на користь України!

Україна за другий тайм пропустила лише сім м'ячів, перевернула хід матчу та змогла перемогти в гостях чинних бронзових призерів чемпіонату Європи!

Основною героїнею у складі України стала воротарка Юдіт Балог, яка відзначилася більше 10 сейвами.

• Відбір на Євро-2022. Група 4. Перший тур

Хорватія - Україна 22:23

Україна: Глібко - 6 м'ячів, Смбатян, Коновалова - по 4, Маркевич, Стрюкова - по 3, Мелекесцева, Воловник, Савчин - по 1

• Турнірна таблиця. Група 4
  1. Франція - 2 очки (1 матч), +16
  2. Україна - 2 очки (1), +1
  3. Хорватія - 0 очок (1), -1
  4. Чехія - 0 очок (1), -16

• Україна не змогла відібратися на жоден з трьох останніх чемпіонатів Європи з гандболу серед жінок.
  • Наступну гру Україна зіграє проти Франції - неділя, 10 жовтня, 18:00.
  • На Євро-2022 вийдуть дві найкращі команди з групи.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів