"У нас черга зі швидких". Репортаж з чернівецької "ковідної" лікарні

"У нас черга зі швидких". Репортаж з чернівецької "ковідної" лікарні

"У нас черга зі швидких". Репортаж з чернівецької "ковідної" лікарні
Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівецькій міській лікарні №1 зі 140 «ковідних» ліжок зайняті понад 120. Медики працюють понаднормово. Лікар-анестезіолог реанімаційного відділення розповідає, що нещодавно автомобілі швидкої стояли у черзі. Тоді просили дві години нікого не привозити.

Медсестра реанімації Мар'яна Новікова працює з інфікованими коронавірусом від початку пандемії. У її відділенні найважчі хворі, які часто помирають.

"За цей час до смерті пацієнтів так і не звикла. Однієї зміни поступають пацієнти, а приходиш через три доби, то вже зовсім інакші люди. Одиниць переводять в палати", — говорить медсестра.

Медсестра Мар'яна Новікова у реанімаційному вдділенні
Медсестра Мар'яна Новікова у реанімаційному вдділенні. Суспільне Буковина

Через велику кількість пацієнтів, у “червоній” зоні медсестра перебуває по шість годин без перерви. Вона годує, лікує та перевертає кожного хворого, щоб зменшити навантаження на уражену ділянку легень.

Пацієнтка міської лікарні перебуває на кисневій підтримці
Пацієнтка міської лікарні на кисневій підтримці. Фото: Суспільне Чернівці

Лікар-анестезіолог реанімації Роман Курулюк розповідає, що минулого тижня три швидкі стояли у черзі, а ще кілька — їхали.

"Був момент, коли ми просили передишку. Дзвонили у швидку і просили дві години дати спокою, щоб могли хоча б провести виписку, щоб звільнити місця, аби інших могли класти", — говорить лікар. Лікар розповідає, що хворі стали важчими, а симптоми проявляються швидше.

Що відомо

  • У лікарнях Чернівецької області в відділеннях інтенсивної терапії зайнято 80 ліжок зі 109. Також у лікарнях є понад 1500 ліжок з підведеним киснем, більше ніж половина яких зайнята.
  • Загалом в області виявили 92 722 випадки інфікування коронавірусом, 82 889 людей одужали, а 2 104 померли.
  • Станом на 6 жовтня в області першою дозою щепили 140 164 людей, що складає 15,57% населення. Другою дозою імунізували 108 355 осіб.

Читайте також

У Чернівцях інфікованих коронавірусом почали приймати у ще одній лікарні

Читайте нас у Telegram: головні новини Буковини

Вибір редакції

На початок