У Чернівецькій міській лікарні №1 зі 140 «ковідних» ліжок зайняті понад 120. Медики працюють понаднормово. Лікар-анестезіолог реанімаційного відділення розповідає, що нещодавно автомобілі швидкої стояли у черзі. Тоді просили дві години нікого не привозити.
Медсестра реанімації Мар'яна Новікова працює з інфікованими коронавірусом від початку пандемії. У її відділенні найважчі хворі, які часто помирають.
"За цей час до смерті пацієнтів так і не звикла. Однієї зміни поступають пацієнти, а приходиш через три доби, то вже зовсім інакші люди. Одиниць переводять в палати", — говорить медсестра.

Через велику кількість пацієнтів, у “червоній” зоні медсестра перебуває по шість годин без перерви. Вона годує, лікує та перевертає кожного хворого, щоб зменшити навантаження на уражену ділянку легень.

Лікар-анестезіолог реанімації Роман Курулюк розповідає, що минулого тижня три швидкі стояли у черзі, а ще кілька — їхали.
"Був момент, коли ми просили передишку. Дзвонили у швидку і просили дві години дати спокою, щоб могли хоча б провести виписку, щоб звільнити місця, аби інших могли класти", — говорить лікар. Лікар розповідає, що хворі стали важчими, а симптоми проявляються швидше.
Що відомо
- У лікарнях Чернівецької області в відділеннях інтенсивної терапії зайнято 80 ліжок зі 109. Також у лікарнях є понад 1500 ліжок з підведеним киснем, більше ніж половина яких зайнята.
- Загалом в області виявили 92 722 випадки інфікування коронавірусом, 82 889 людей одужали, а 2 104 померли.
- Станом на 6 жовтня в області першою дозою щепили 140 164 людей, що складає 15,57% населення. Другою дозою імунізували 108 355 осіб.
Читайте також
У Чернівцях інфікованих коронавірусом почали приймати у ще одній лікарні
Читайте нас у Telegram: головні новини Буковини