Температурні рекорди Дніпропетровщини. Коли чекати холодів та як бути метеочутливим людям

Температурні рекорди Дніпропетровщини. Коли чекати холодів та як бути метеочутливим людям

Температурні рекорди Дніпропетровщини. Коли чекати холодів та як бути метеочутливим людям
Українські Новини

У цьому році Дніпропетровщина побила температурні рекорди тільки на початку вересня, коли 4-6 числа мінімальні температури були нижчі на градус абсолютного мінімуму, який був зафіксований за 100 років спостереження. Про це в ефірі Українського радіо UA: Дніпро повідомив начальник Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології Василь Гринчак.

"Зазвичай, за кліматичними параметрами, у нас довга й тепла осінь. Хоча бували такі роки, коли в першій декаді листопада було тепліше, ніж у другій декаді жовтня. В цьому році сильні холоди очікуються у другій половині листопада", - розповів Василь Гринчак.

Про те, як зміни погоди впливають на самопочуття людини, розповіла завідуюча консультативною поліклінікою лікарні імені Мечникова Єсенія Тарасова.

“Приблизно до 40% населення планети страждає від метеочутливості. В одних людей реагує кардио система, в інших нервова, у третіх збій травної системи. Нездужання може продовжуватися протягом 4 діб. Воно може спостерігатися ще до початку зміни погоди", - каже Єсенія Тарасова.

Щоб зрозуміти наскільки збігається зміна самопочуття з несприятливими днями, фахівчиня радить метеочутливим людям завести щоденник самоспостереження. Туди потрібно близько місяця записувати свій тиск, коли був головний або серцевий біль, які препарати приймали( їх збільшення або зменшення). Краще не дивитися на попередні прогнози погоди. В кінці місяця треба співставити щоденник та прогноз погоди.

"Порівнявши ці дані буде зрозуміло: наскільки збігається самопочуття з несприятливими днями. Тоді можна зрозуміти: людина погано себе почуває, тому що знає, що буде погано, або вона залежна", - каже Тарасова.

За словами Єсенії Тарасової, у несприятливі дні слід уникати фізичних та психічних навантажень. Напередодні бажано відмовитися від паління та алкоголю. Частіше бути на свіжому повітрі та провітрювати приміщення. Харчуватися здоровою їжею. Займатися фізичними вправами. Не забувати про ліки, які виписав лікар.

Читайте також

- Чому осінь прийшла так рано і чи буде ще тепло. Розповідає синоптикиня

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок