У Запоріжжі теплопостачальник внесе у платіжки графу з "необов'язковим" платежем

У Запоріжжі теплопостачальник внесе у платіжки графу з "необов'язковим" платежем

У Запоріжжі теплопостачальник внесе у платіжки графу з "необов'язковим" платежем
Фото: Голос громади

Концерн "Міські теплові мережі", що підпорядковується Запорізькій міськраді, повідомив користувачів послуг, що зазначить у платіжках за вересень 2021 року "орієнтовний розмір нарахувань за перший місяць опалювального сезону".

Про це повідомляють на сайті концерну "МТМ".

Як зазначає теплопостачальник, платіж не є обов’язковим та має рекомендаційний характер. Таке рішення прийняли через те, що "при внесенні попередньої оплати, споживачі звертались з питаннями щодо визначання розміру цієї передоплати".

Суспільне раніше повідомляло про те, що концерн "МТМ" звернувся до мешканців Запоріжжя з пропозицією про попередню сплату за теплопостачання в майбутньому сезоні 2021-22 років, а саме до 22-го числа поточного місяця вносити попередню оплату за послуги в сумі, яку може собі дозволити сімейний бюджет користувачів.

Теплопостачальник пояснює це тим, що компанія групи "Нафтогаз", відповідно до договору з концерном, вимагає повної передоплати за газ, яка має бути проведена до 22 вересня. При цьому, платежі споживачів виконуються до 30 числа місяця наступного за розрахунковим рахунком, тому коштів на стабільне проходження опалювального сезону може не залишитися.

Що відбувається

Починаючи з 20 травня Кабінет міністрів скасував регулювання ціни на природний газ для теплокомуненерго. Відтепер контракти на постачання газу ТКЕ укладають з газопостачальними компаніями самостійно. За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, це "дасть можливість місцевій владі взяти відповідальність перед людьми за тарифи на тепло та гарячу воду".

Як пояснює експерт інституту енергетичних стратегій Юрій Ковальчук, міські підприємства теплокомуненерго отримали можливість купувати в інших постачальників газу, але в усіх них є борги, тож фактично компанії не можуть змінити постачальника і мають купувати газ у "Нафтогазу".

8 вересня Асоціація міст України звернулася до президента Володимира Зеленського, Кабміну та Верховної ради з питання забезпечення початку опалювального сезону 2021/2022 років.

Серед іншого в АМУ підкреслили, що для недопущення зриву опалювального сезону потрібно усунути "дискримінаційні норми" в договорах на постачання природного газу (передоплату/авансові платежі), щоб терміни оплати за спожитий природний газ повинні збігатися з термінами оплати населенням за послуги теплопостачання.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок