"Івано-Франківськтеплокомуненерго" боргує працівникам майже 3 млн грн зарплати

"Івано-Франківськтеплокомуненерго" боргує працівникам майже 3 млн грн зарплати

"Івано-Франківськтеплокомуненерго" боргує працівникам майже 3 млн грн зарплати
Unsplash. Фото ілюстративне

Майже 3 млн грн боргує підприємство "Івано-Франківськтеплокомуненерго" своїм працівникам. Востаннє люди отримували зарплату ще влітку. Виплатити заборгованість планують до кінця цього тижня. Про це в студії Суспільного повідомив тимчасовий виконувач обов'язків директора підприємства Микола Тимченко.

"На нашому підприємстві працює приблизно 470 працівників. Середня заробітна плата складає приблизно 11 тис. грн. На сьогодні є часткова заборгованість із заробітної плати, яку ми постараємося максимально погасити до кінця тижня", — сказав Микола Тимченко.

За його словами, окрім внутрішньої заборгованості "Івано-Франківськтеплокомуненерго" має й зовнішні борги. Зокрема, понад пів млрд грн тепловики заборгували НАК "Нафтогаз України", з якою досі не уклали угоди, щодо отримання лімітів на газ.

"Ситуація із підписанням договору з НАК "Нафтогаз" насправді складна. 4 жовтня зранку ми отримали, напевно, вже четверту редакцію договору. Важко вести з ними переговори. Всі ми бачимо, яка ціна на газ. Такої ціни, мабуть, ніхто не пам’ятає. Ми наполягаємо на своїх лімітах, тому що бачимо, якщо ми будемо перевищувати доведені нам ліміти, то ціна згідно з договором буде ринковою — 56 тис. за тисячу кубометрів. Це — неймовірна ціна, і ми не зможемо платити стільки за понадлімітне споживання газу", — каже Микола Тимченко.

Тимчасовий виконувач обов'язків директора підприємства розповідає, що понад 117 млн грн тепловій компанії боргують франківці. За його словами, тарифи за якими сьогодні споживачі "Івано-Франківськтеплокомуненерго" отримують тепло — занижені.

"За тією ціною газу, яку декларує НАК "Нафтогаз України", економічно обґрунтований тариф для населення ми ще рахуємо, але він зросте приблизно на 30%", — розповідає Микола Тимченко.

Зі слів головного інженера "Івано-Франківськтеплокомуненерго" Івана Кедика, мережі, які експлуатує підприємства, мають по 30-40 років. Зношеність комунікацій й призводить до постійних поривів.

Іван Кедик розповідає, до початку цього опалювального сезону на ремонти мереж та підготовку котелень комунальники витратили приблизно 4 млн грн.

"Ми маємо 130 км мереж. Якщо їхній термін експлуатації складає приблизно 30-35 років, то це в рік треба міняти по 6-8 км. Звичайно грошей на все це немає. Окрім цього, є багато аварійних ремонтів. Сподіваємося, що ситуація зміниться та покращиться стан фінансування", – каже Іван Кедик.

Що відомо

В Івано-Франківську планують розпочати опалювальний сезон з 18 жовтня. Як повідомив заступник міського голови Руслан Гайда, міські підприємства технічно готові до його старту.

В Івано-Франківську через аварійний стан внутрішньобудинкових мереж 14 багатоквартирних будинків цієї зими можуть залишитися без централізованого опалення.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок