Електронні лікарняні: як це працює і які переваги надає. Пояснила експертка

Електронні лікарняні: як це працює і які переваги надає. Пояснила експертка

Електронні лікарняні: як це працює і які переваги надає. Пояснила експертка
Фото: Суспільне Запоріжжя

З 4 червня до тридцятого вересня в Україні тривав період переходу закладів охорони здоров'я на електронні лікарняні. З 1 жовтня система видачі електронних лікарняних запрацювала у всіх медзакладах України. Нині всі 29 закладів охорони здоров’я у Запоріжжі працюють за цією системою.

Про це журналістам Суспільного розповіла Тамара Лисенко заступниця директора з експертизи тимчасової непрацездатності Запорізького центру первинної медико-санітарної допомоги № 1.

Електронні лікарняні: як це працює. Пояснюють експерти
Фото: Суспільне Запоріжжя

Нині після огляду пацієнта лікар взаємодіє з системою helsi.pro: знаходить особистий профіль людини, звіряє його з документом, що посвідчує особу, заповнює щоденник, й по завершенні прийому виписує медичний висновок у якому міститься загальний діагноз.

Згодом висновок надійде на телефон пацієнта смс-повідомленням та збережеться у системі Helsi. Висновок містить дату початку лікування і дату його орієнтовного закінчення на думку лікаря. Ці дати визначають термін непрацездатності.

"Далі синхронізація: електронний підпис (лікаря – прим.ред.) і цей медичний висновок надходить до електронного реєстру осіб непрацездатності Пенсійного фонду. І з’ясовується, чи є особа застрахованою особою в реєстрі загальнообов'язкового соціального страхування. Якщо це так, то формується електронний листок непрацездатності. Якщо ні, то на людину не оформлюється електронний листок непрацездатності зовсім", каже Тамара Лисенко.

Електронні лікарняні: як це працює. Пояснюють експерти
Тамара Лисенко. Фото: Суспільне Запоріжжя

Електронна система ліквідує необхідність закривати лікарняний очно, для цього достатньо зателефонувати сімейному лікарю і попередити його про одужання і готовність повертатися до роботи. Лікар закриє лікарняний в електронній системі. У разі необхідності продовжити лікарняний необхідно прийти до лікаря на огляд, і він згідно зі своїм висновком змінить дату закінчення терміну непрацездатності.

Читайте також: Запорізькі експерти розповіли про проблеми з електронними лікарняними у перехідний період

Також, за словами Тамари Лисенко, електронний лікарняний позбавляє необхідності нести документ працедавцеві, обов'язково лише попередити його про початок лікарняного. У працедавців є кабінет страхувальника в реєстрі електронних послуг Пенсійного фонду. Там він може побачити електронний листок непрацездатності підлеглого.

Електронні лікарняні: як це працює. Пояснюють експерти
Фото: Суспільне Запоріжжя

"Пацієнт сам бачить свій медичний випадок в порталі “Дія” і може побачити на сайті Пенсійного фонду – “Електронні послуги”, в нього також є кабінет “Мої листки непрацездатності”. Якщо він хоче бачити не тільки медичні висновки, а й електронний листок – сформований чи ні, то він повинен в Пенсійному фонді своєму за місцем, де він спостерігається, оформити електронний ключ. І за допомогою нього він буде входити у свій кабінет", пояснює вона.

За словами Тамари Лисенко, загалом, з липня донині, у Центрі первинної медико-санітарної допомоги №1 видали 2400 електронних медичних висновків.

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

На початок