У справі про пожежу в пансіонаті у Харкові допитують потерпілих

У справі про пожежу в пансіонаті у Харкові допитують потерпілих

Доповнено
У справі про пожежу в пансіонаті у Харкові допитують потерпілих
Суспільне Харків

Ленінський райсуд Харкова продовжує розгляд справи про пожежу в приватному пансіонаті "Золотий час", де загинули 15 людей.

На засідання доставили усіх чотирьох обвинувачених, повідомляє кореспондент Суспільного. Суд допитує потерпілих — родичів загиблих.

На 13:30 допитали трьох потерпілих, родичі яких загинули у пожежі.

Мар'яна Паніна втратила батька. У пансіонаті він перебував з вересня 2020 року, щомісяця сплачувала 5500 гривень за проживання. Гроші передавали під час відвідин, за сплату розписувалася у журналі. У холі на першому поверсі, згадує, вогнегасника не було. Обігрівачів там також не бачила. Позову про відшкодування потерпіла не подавала.

У справі про пожежу в пансіонаті у Харкові допитують потерпілих
Суспільне Харків

Друга потерпіла Алла Запольська влаштувала батька до пансіонату 19 січня, за три дні до пожежі. Каже, батьку було за 90 років. Поселити його до приватного пансіонату їй порекомендували соцпрацівники з державної установи, каже жінка. За перебування батька сплатила 6500 гривень на місяць.

"Він там пробув буквально три дні, 19, 20, 21. Він був ходячим, за все життя ні разу не був у лікарні. Написали список, що треба купити: 100 рукавичок, памперси. Мене ще здивувало, для чого, він же ходячий, не лежачий, клейонку... Купила на тисячі півтори", — розповідає Алла.

З ким укладала договір про перебування батька в установі, не пам’ятає, договір залишився вдома. Алла позивається до суду і вимагає матеріальне відшкодування у 300 тисяч гривень. У суді жінка не змогла обґрунтувати суму, каже, її порекомендував вказати слідчий.

У справі про пожежу в пансіонаті у Харкові допитують потерпілих
Суспільне Харків

"Нас викликали до слідчого, коли це сталося. І я сказало дну суму, а він: "Ви що, я вам пишу ось цю. Ви згодні?" І він написав цю суму", — пригадує Алла.

Після технічної перерви допитали потерпілого Валерія Чернова. У пожежі загинув його батько, який перебував у пансіонаті з грудня 2020 року. Інформацію про пансіонат знайшов в інтернеті. Сплачував 6500 гривень на місяць. Договір з печаткою про перебування батька Валерія у пансіонаті підписала Ольга Кравченко.

Потерпілий впізнав підозрюваного Мірончука, каже, саме він йому показував умови у пансіонаті. Умови й харчування потерпілого задовольняли. 5 січня на день народження батька бачив востаннє. Розмовляв телефоном за кілька днів до пожежі.

У справі про пожежу в пансіонаті у Харкові допитують потерпілих
Суспільне Харків

Валерій вимагає матеріального відшкодування на чотири мільйони: по мільйону з усіх підозрюваних.

"Я подав позов на суму чотири мільйони, по мільйону з кожного: з Кравченко Ольги Анатоліївни, Акопяна, Мірончука і Кравченко. По мільйону з кожного. Це моральна компенсація. Я вважаю, що якщо буде кримінальна відповідальність, вона недостатня. У мене нервовий розлад: я погано сплю. Мені важко про це казати. Морально я себе дуже погано почуваю... Я думаю, що така сума мене трохи заспокоїть", — каже Чернов.

Чернов вирішив влаштувати батька до пансіонату через те, що він мав проблеми з пам’яттю після інсульту, лікар наполягав на постійному догляді.

Що відомо

  • Пожежа у пансіонаті для літніх людей "Золотий час" спалахнула 21 січня, на згарищі знайшли 15 загиблих. Харківська обласна прокуратура розпочала кримінальне провадження за фактом порушення вимог пожежної безпеки.
  • Причиною пожежі у пансіонаті "Золотий час" стало грубе порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, визначила урядова комісія.
  • У червні справу про пожежу передали до суду.
  • Перших потерпілих заслухали на початку вересня.
На початок