У Меджибізькій фортеці віднайшли мурований отвір

У Меджибізькій фортеці віднайшли мурований отвір

У Меджибізькій фортеці віднайшли мурований отвір

Мурований кам’яний отвір для хвіртки віднайшли археологи під час розкопок Круглої вежі державного історико-культурного заповідника «Межибіж». Про це розповів завідувач сектором археології, Віктор Вєтров.

Це кругла вежа Дон Джон палацу Синявських, що розташований на території Меджибізької фортеці. Тут проводиться розчищення нижніх ярусів із Західної її сторони, на рівні між першим і другим. У цій зоні віднайшли цю кам’яну кладку, каже завідувач сектора археології державного історико-культурного заповідника "Межибіж" Віктор Вєтров.

"Кам’яна кладка розташована між Круглою вежею і Східною стіною палацу 16 сторіччя. Однак її датування найбільш ймовірно відноситься до декілька більш пізнього часу, можливо це, умовно кажучи 18 сторіччя. Тут біля цієї стіни ми бачимо ось такий арковий отвір, який знизу викладений цеглою. За ним ми виходимо вже на територію самого подвір’я фортеці, біля круглої вежі".

У шістнадцятому столітті подвір’я мало нижчий рівень, додає Віктор Вєтров.

"Цікаво те, що ми з вами біля цього отвору, знаходимося на глибині 5 ти метрів від сучасного подвір’я фортеці. Таким чином ще 150 - 200 років тому, дійсний рівень подвір’я був значно нижчий. Він дуже цікавий і для дослідження, самої Меджибізької фортеці, Східної її частини, і для сучасних подій реставрації. А саме для моментів гідроізоляції споруд та систем водовідведення".

За словами директора державного історико-культурного заповідника «Межибіж», Олега Погорільця, подальше дослідження надасть можливість археологам з’ясувати як був облаштований вхід e підземелля замку, та можливо відкриють нові комунікації підземних споруд фортеці.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди