Перейти до основного змісту
Майже 2000 доларів. Ціна на газ у Європі наблизилась до історичного максимуму

Майже 2000 доларів. Ціна на газ у Європі наблизилась до історичного максимуму

Майже 2000 доларів. Ціна на газ у Європі наблизилась до історичного максимуму
. AP

Ціна ф'ючерсів на природний газ на листопад у країнах Європи перевищила 1900 доларів за тисячу кубічних метрів і продовжує зростати.

Про це свідчать дані біржі ICE.

На відкритті торгів 6 жовтня газ коштував близько 1550 доларів за тисячу кубометрів, однак невдовзі вартість блакитного палива сягнула понад 1950 доларів.

При цьому заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс вважає, що причиною енергетичної кризи в Європі стали несприятливі ринкові умови, повідомляє Reuters.

"Проблема в ринкових умовах, які на даному етапі, пов’язані з найвищим попитом за 25 років, і створюють ці стрибки цін", – сказав він.

Тіммерманс підкреслив, що високі ціни на газ не змусять ЄС відступити від виконання завдань щодо стримування глобального потепління.

На тлі рекордного здорожчання газу керівники міністерств економіки і фінансів Франції, Іспанії, Чехії, Румунії та Греції запропонували розслідувати причин такого різкого стрибка цін. Для пом'якшення цих коливань п'ять країн пропонують встановити загальні правила за обсягами запасів газу, а також підвищити координацію при покупках і реформувати оптовий ринок електроенергії.

Що відомо

  • Ціна на листопадові ф'ючерси на газ на головному європейському хабі TTF в Роттердамі досягла 111,13 євро за МВт-год. Це приблизно $1280 за тисячу кубометрів газу.
  • 4 жовтня Данське енергетичне агентство надало згоду щодо запуску в експлуатацію першої гілки російського газогону "Північний потік-2".
  • Російський енергетичний монополіст — компанія "Газпром" 4 жовтня розпочала заповнення першої гілки проєкту "Північний потік-2".
  • Президент Володимир Зеленський ініціював консультації з Європейською комісією та урядом Німеччини щодо реалізації проєкту "Північний потік-2".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок